What's happening?

Podívejte se na trailer 828 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Legenda o vášni

Legenda o vášni

Apr. 28, 1994USA133 Min.R
Vase hodnoceni: 0
4.5 2 hlasy

Synopsis

Plukovník Ludlow opustil armádu Spojených států, protože nesouhlasil s genocidou indiánských kmenů, a se svými třemi syny Alfredem, Samuelem a Tristanem se usadil na farmě v Montaně. Když si v roce 1913 přivedl Samuel na usedlost krásnou snoubenku Susannah, nikdo netušil, jak významným způsobem ovlivní život rodiny. Zatím ale v Evropě vypukla válka a všichni bratři se proti vůli otce dobrovolně přihlásí do armády. Krvavá řež válečného běsnění si brzy vybere krutou daň – Alfred je těžce raněn a Samuel umírá. Tristan pomstí smrt svého bratra a po skončení války odchází na moře. Když se po čase vrací do Montany, netuší, že ho čeká vášnivý milostný vztah s osamělou Susannah, že se jeho bratr Alfred stane kongresmanem a že on sám bude muset kvůli záchraně rodinné farmy pašovat alkohol a bojovat s bezohlednou zákeřnou konkurencí…

Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života.

Plukovník Ludlow (Anthony Hopkins) žije se svými třemi syny Alfredem (Aidan Quinn), Samuelem (Henry Thomas) a Tristanem (Brad Pitt) na farmě v Montaně. Když si v roce 1913 přivedl Samuel krásnou snoubenku Susannah (Julia Ormond), nikdo netušil, jak se jejich životy ještě změní. V první světové válce je Alfred těžce raněn a Samuel umírá. Tristana po návratu domů čeká vášnivý milostný vztah s osamělou Susannah. Jeho bratr Alfred se stane kongresmanem a on sám musí kvůli záchraně rodinné farmy pašovat alkohol.

 

Legenda o vášni
Legenda o vášni
Legenda o vášni
Originální název Legends of the Fall
IMDb hodnocení 7.6 141,873 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 1,476 hlasů

Režisér

Edward Zwick
Režisér

Obsazení

Brad Pitt isTristan Ludlow
Tristan Ludlow
Anthony Hopkins isCol. William Ludlow
Col. William Ludlow
Aidan Quinn isAlfred Ludlow
Alfred Ludlow
Julia Ormond isSusannah Fincannon Ludlow
Susannah Fincannon Ludlow
Henry Thomas isSamuel Ludlow
Samuel Ludlow
Karina Lombard isIsabel Two Decker Ludlow
Isabel Two Decker Ludlow
John Novak isJames O'Banion
James O'Banion
Robert Wisden isJohn T. O'Banion
John T. O'Banion

Podobné tituly

Marie Antoinetta
Lara
Tohle je válka !
Mravenec Z
Draci: Dar Noční fůrie
Letec
Neporazitelný
Manželská historie
Astronaut
Escape From Pretoria
Syčák Hesher
Fast Food Nation