What's happening?

Podívejte se na trailer 721 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Lhář, lhář

Lhář, lhář

Klamár, klamárMar. 21, 1997USA83 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Fletcher Reede (Jim Carrey) je vynikajúci, mladý, sympatický právnik. Trpí len jedným nedostatkom. Je notorický klamár. Klame rýchlo, presvedčivo, vynaliezavo a hlavne 24 hodín denne. Na jeho neustálom klamaní a zavádzaní ľudí je založená celá jeho kariéra i osobný život. Keď si však jeho päťročný syn Max, ktorý opäť oslavuje narodeniny bez otecka, vo výnimočnej chvíli pred sfúknutím sviečok praje, aby otec aspoň jeden deň neklamal, je jeho prosba vyslyšaná. Fletcherovi proti jeho vôli vychádzajú z úst len pravdivé slová. Právnika teda čaká ten najťažší deň jeho života, v ktorom nesmie povedať jediné klamstvo svojim klientom, konkurentom, ani svojej bývalej manželke a synovi. Pravdivé odhalenia a informácie spustia spŕšku gagov a bláznivých situácií. V skvelej americkej komédii sa predstaví najúspešnejší komik Hollywoodu Jim Carrey a asistovať mu bude Maura Tierneyová, ktorú poznáme ako sestričku Abby zo seriálu Pohotovosť.

Americká bláznivá komedie o jednom skutečném zázraku, o právníkovi, který nedokázal lhát. Pravda může člověka osvobodit – ale taky může zavinit pořádný malér. Hvězdou filmu je úspěšný advokát Fletcher Reed, který založil svou kariéru i osobní život na neustálém lhaní. Když si však jeho pětiletý syn Mac, který opět slaví narozeniny bez tatínka, v kouzelné chvíli před sfouknutím svíček přeje, aby otec alespoň jeden den nelhal, je jeho prosba vyslyšena. Fletcherovi proti jeho vůli vycházejí z úst jen pravdivá slova, která dosud nepolepšitelnému lháři pořádně zkomplikují život.

Pravda může člověka osvobodit – ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň – nabroušený jazyk – se obrátila proti němu.

Fletcher Reede je úspěšný právník, který si založil kariéru na obratném manipulování s pravdou a lží. Na druhou stranu se neustálé lhaní a překrucování pravdy stalo jednou z příčin krachu jeho manželství s Audrey. Tou další byla bezpochyby skutečnost, že pro rodinu nikdy neměl čas. Syn má otce rád, ale vadí mu, že neustále lže. Když se Fletcher jako obvykle neobjeví na oslavě jeho narozenin, přeje si synek před sfouknutím svíček, aby otec alespoň jediný den nelhal. A protože se jeho přání vyplní, stává se pro Fletchera následujících čtyřiadvacet hodin noční můrou. Tragédie nastane v okamžiku, kdy má obhajovat bohatou klientku. Celá jeho strategie je totiž postavena na lži a překrucování skutečnosti. Soudce Stevens nejprve odmítne jeho návrh na odročení jednání. Když vidí, jak se právník nedokáže s klientkou dohodnout, přece jen případ odročí. Přestávky Fletcher využije k pokusu přesvědčit Audrey, aby se nestěhovala za novým přítelem natrvalo do Bostonu…

Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Originální název Liar Liar
IMDb hodnocení 6.9 276,127 hlasů
TMDb hodnocení 6.6 3,629 hlasů

Režisér

Tom Shadyac
Režisér

Obsazení

Jim Carrey isFletcher Reede
Fletcher Reede
Maura Tierney isAudrey Reede
Audrey Reede
Jennifer Tilly isSamantha Cole
Samantha Cole
Swoosie Kurtz isDana Appleton
Dana Appleton
Sara Paxton isChild at Party and School
Child at Party and School
Jason Bernard isJudge Stevens
Judge Stevens
Mitchell Ryan isMr. Allan
Mr. Allan

Podobné tituly

Grinch
Tenkrát v Kalifornii
Ježek Sonic
Muži, ženy a děti
Šéf
Chlast
Cable Guy
Hors piste
Česká soda
Láska na druhý dotek
Scoob!
Shanghai Surprise