What's happening?

Podívejte se na trailer 1169 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Liberace!

Liberace!

May. 26, 2013USA118 Min.TV-MA
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Životopisný film o slavném pianistovi a baviči Valentinovi Liberacem začíná létem roku 1977, kdy do jeho bouřlivého života v Las Vegas vstoupí mladíčký, teprve šestnáctiletý, naivní Scott Thorston, který je najat coby Liberaceho osobní řidič. Scott je okouzlen Liberaceho pompézním světem, opulentní vilou i jeho extravagantním stylem a záhy spolu prožijí tajnou milostnou aféru, která se rozvine ve vážný vztah. Film zábavným způsobem sleduje vášnivý, nelehký a dramatický vztah obou mužů v době, kdy bylo zcela nemyslitelné přiznat se veřejně k homosexuální orientaci, zvláště pak pro lidi ze showbusinessu. Liberace chtěl utajit před veřejností se stejnou urputností jako svoji sexuální orientaci i nemoc AIDS, které nakonec roku 1987 podlehl. Navzdoru velkému věkovému rozdílu a Liberaceho manýrám stál Scott po Liberaceho boku až do jeho smrti.

Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let… Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas.

Uznávaný režisér Steven Soderbergh a výkonný producent Jerry Weintraub natočili pro HBO opulentní drama, které zobrazuje pompézní soukromý svět Liberaceho (Michael Douglas), okázalého, fenomenálně úspěšného baviče, z něhož extravagantní kostýmy, charakteristický svícen a propracované jevištní scény udělaly komerčně nejúspěšnějšího baviče své doby. Příběh pojednává o Liberaceho bouřlivém vztahu se Scottem Thorsonem (Matt Damon) v Las Vegas mezi lety 1977 a 1982 – v době, kdy byl Liberace na vrcholu popularity, ale pečlivě tajil svou homosexuální orientaci před veřejností. Snímek Liberace! prostřednictvím strhujících výkonů Douglase a Damona zachycuje podstatu Liberaceho přitažlivosti a zároveň divákům připomíná, jak odlišné postoje v té době panovaly, a jak málo nejúspěšnějších bavičů (včetně Liberaceho) se tehdy mohlo přiznat k homosexuální orientaci před veřejností, která z nich udělala hvězdy.

Před Eltonem Johnem, Madonnou a Lady Gaga tady byl Liberace: během své čtyřicetileté kariéry oslňoval Ameriku jako virtuózní klavírista a bavič. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce – a také v soukromí si dopřával nákladné výstřednosti. Homosexuální orientaci však ve své době nesměl veřejně přiznat… Základem oslnivé výpravy do třpytivého, okázalého světa konce 70. let se stal Liberaceho vztah s o čtyřicet let mladším mladíčkem Scottem Thorstonem. Steven Soderbergh do svého nového filmu obsadil dva své oblíbené herce – Matta Damona a Michaela Douglase.

Liberace!
Liberace!
Originální název Behind the Candelabra
IMDb hodnocení 7.0 39,986 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 539 hlasů

Režisér

Obsazení

Matt Damon isScott Thorson
Scott Thorson
Rob Lowe isDr. Jack Startz
Dr. Jack Startz
Dan Aykroyd isSeymour Heller
Seymour Heller
Scott Bakula isBob Black
Bob Black
Cheyenne Jackson isBilly Leatherwood
Billy Leatherwood
Paul Reiser isMr. Felder
Mr. Felder
Boyd Holbrook isCary James
Cary James

Podobné tituly

Kitbull
Todos tenemos un plan
Dokonalý svět
Mr. & Mrs. Smith
Amistad
Podraz
Lid versus Larry Flynt
Teče tudy řeka
Che Guevara: Partyzánská válka
G.I. Jane
Alpha Dog
EXODUS: Bohové a králové