What's happening?

Maniak

Maniak

Dec. 26, 2012France89 Min.Not Rated
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Film Maniak je Jackem Rozparovačem 21. století odehrávající se v současném Los Angeles. Maniak je novým zpracováním kultovního filmu, který je mnohými označován za nejlepší thriller všech dob – intimní, obrazově odvážný, psychologicky komplexní a hluboce děsivý výlet do noční můry vraha a jeho obětí.

Frank jako dítě vídal svou matku v situacích, které jej nutně poznamenaly. Začalo to přihlížením jejím nestoudnostem, skončilo jeho vlastní maniakální krvavou lázní. V hlavní roli remaku osmdesátkového hororu se představuje na první pohled neškodný Elijah Wood – který překvapí nejen uměním skalpu!

Muž vlastnící obchod se starožitnými figurínami (Elijah Wood ) není tím, kým by se mohl na první pohled zdát. Jeho netypickým koníčkem je vyhledávání lidí na internetu, jejich špehování a následné zabití obzvláště brutálním způsobem skalpováním. Hlavní postava čelí halucinacím, ve kterých se ve vzpomínkách vrací na místo zneužití svou vlastní matkou. Jeho touha po pomstě roste s každou nově zabitou dívkou. Pro dosažení znepokojujícího pohledu na hrůzné vraždy je několik jejich provedení promítnuto z pohledu zabijáka. Tím se divák přiblíží znepokojivě blízko k brutální akci a pozná tak modus operandi chladnokrevného šílence.
Film Maniac je natočen dle stejnojmenného snímku z roku 1980.

Maniak
Originální název Maniac
IMDb hodnocení 6.1 34,581 hlasů
TMDb hodnocení 5.9 582 hlasů

Podobné tituly

Hannibal
Vetřelec: Covenant
Resident Evil: Zánik
Touch of Evil
Záhada Blair Witch 2
Future Shock
Školní nářez
Věc – Počátek
The Hand
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Vetřelec: Vzkříšení
Constantine