What's happening?

Podívejte se na trailer 691 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Marťan

Marťan

Pomoc je jen 225 000 000 kilometrů dalekoSep. 30, 2015UK144 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Astronaut Mark Watney během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby, a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana“ domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi.

Matt Damon vévodí hvězdnému obsazení dech beroucího sci-fi filmu Marťan, který podle světového knižního bestselleru natočil legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Prometheus). Když během mise na Mars dojde k nehodě, vesmírná loď i s posádkou planetu opouští a nechává na ní jen astronauta Marka Watneyho (Damon) v domnění, že při katastrofě zemřel. Watney je ale stále živý a musí najít způsob, jak se spojit se Zemí — a přežít na pusté planetě s minimem zásob — v naději, že se mezinárodnímu týmu vědců podaří provést téměř nemožnou záchrannou operaci!

Posádka lodi Hermes, mise Ares III na Mars, je na cestě právě 18. den, kterému se na Marsu říká sol, když se dostane do obrovské písečné bouře. Snaží se vrátit zpět do lodě, když jednoho z astronautů, Marka Watneyho, zasáhnou letící trosky a vítr ho odvane. I když se ho kapitánka Melissa Lewisová snaží najít, po chvíli je jasné, že Watney už nemůže být naživu. Nezbývá než zachránit zbytek posádky, přerušit misi a okamžitě zahájit let k Zemi. Watney však není mrtev, ale jeho skafandr varuje před nízkým zásobováním kyslíkem. Podaří se mu dostat do prozatímního obydlí, kterému říkají hab. V břiše má zabodnutý kus antény, kterou si vytáhne, ale stále mu tam zůstává kousek nějakého šroubu. Pokud chce přežít, musí si ho vyndat. To se naštěstí podaří a nyní musí Watney přemýšlet, jak přežít. Další mise Ares IV je naplánovaná, ale nepřistane dříve než za 4 roky. Bohužel Watney nemá tolik potravy, aby tak dlouhou dobu přežil. Protože je botanik, rozhodne se pěstovat na Marsu brambory, které naštěstí našel v zásobách. Vytvoří si improvizovaný skleník, kam nanosí půdu, kterou pohnojí bioodpadem. Dokonce se mu podaří získat vodík ze zbývajícího paliva a pomocí další chemické reakce získá vodu na zalévání. Byl to skvělý nápad, a netrvá to zase tak dlouho a Watney může sklízet svou první úrodu. Stále si nahrává videodeník a přemýšlí, jak se spojit s NASA, a také se snaží upravit vozidlo rover, aby dojelo dál než jen pouhých 35 kilometrů. Ředitel NASA Teddy Sanders mezitím oznámil Watneyho smrt a nechal mu vystrojit pohřeb. Po nějaké době pracovnice NASA Mindy Parková, která pomocí satelitu sleduje Mars, zjistí, že na Marsu je pohyb. V tu chvíli je jasné, že se Watneymu podařilo přežít. Posádku lodi Hermes o tom zatím neinformují, aby se soustředila na svůj úkol. Přesto se snaží přijít na to, jak by Watneyho z Marsu dostali domů. Všem je jasné, že nemá dost zásob na přežití. Watney se stále snaží najít způsob komunikace se Zemí. Vzpomene si, že nedaleko musí být komunikátor Pathfinder z roku 1996. Sice přestal komunikovat, ale mohl by se pokusit o opravu. A skutečně ho najde. Zprvu je komunikace velmi obtížná, ale postupně to začínají vylepšovat až do podoby psaného textu. Watney se také dozví, že posádka Hermesu o jeho přežití nemá tušení, a velmi se zlobí. Sanders se rozhodne, že je čas, aby je informovali. Mezitím se další pracovníci snaží rychle sestrojit raketu, která by Watneymu dovezla potraviny. Bohužel se to nepodaří a raketa, která neprošla bezpečnostními testy v zájmu urychlení celého procesu, exploduje. O celé akci se dozvědí Číňané, kteří mají raketu, která by dokázala náklad na Mars dopravit. Mezitím další pracovník NASA vymyslí trajektorii, která by dokázala přesměrovat Hermes zpět k Marsu a Watneyho zachránit…

Mark Watney se účastnil se svoji posádkou vesmírné mise na Mars. Nehoda způsobila, že se na nehostinné rudé planetě ocitl sám, bez spojení se Zemí, s omezenými zásobami a navíc je považován za mrtvého. Vzhledem k jeho šancím na přežití nejsou daleko od pravdy.

Astronaut Mark Watney (Matt Damon) počas misie na Mars takmer zahynie v prašnej búrke. Zvyšok posádky jeho lode opustí planétu vo viere, že zomrel. Watney však prežije a zostane na nepriateľskej planéte celkom osamotený. Má k dispozícii len skromné zásoby, a tak musí využiť všetok dôvtip, invenciu a technické znalosti, aby prežil a zároveň našiel spôsob, ako vyslať signál, že je nažive. V okamihu, keď sa mu to podarí, vo vesmíre nastane poplach. Milióny kilometrov vzdialená NASA a medzinárodný tím vedcov začnú neúnavne pracovať na tom, aby Marťana dostali späť na Zem. Súbežne s nimi sa posádka lode na ceste z Marsu pripravuje na odvážnu, vysoko riskantnú, ak nie nemožnú záchrannú misiu. Pri jej sledovaní v priamom prenose sa celý svet spojí a drží Watneymu palce, aby sa bezpečne vrátil domov.

Marťan
Marťan
Marťan
Marťan
Marťan
Marťan
Marťan
Marťan
Marťan
Marťan
Originální název The Martian
IMDb hodnocení 8.0 739,017 hlasů
TMDb hodnocení 7.7 14,522 hlasů

Režisér

Ridley Scott
Režisér

Obsazení

Matt Damon isMark Watney
Mark Watney
Jessica Chastain isMelissa Lewis
Melissa Lewis
Kristen Wiig isAnnie Montrose
Annie Montrose
Jeff Daniels isTeddy Sanders
Teddy Sanders
Michael Peña isRick Martinez
Rick Martinez
Sean Bean isMitch Henderson
Mitch Henderson
Kate Mara isBeth Johanssen
Beth Johanssen
Sebastian Stan isChris Beck
Chris Beck
Aksel Hennie isAlex Vogel
Alex Vogel
Chiwetel Ejiofor isVincent Kapoor
Vincent Kapoor

Podobné tituly

Charlieho andílci
Rambo II
Prokletý ostrov
Pár správných chlapů
Angry Birds ve filmu
Takoví normální zabijáci
Star Trek X – Nemesis
Milk
Looper
Vlk z Wall Street
Soupeři
Barbar Conan