What's happening?

Podívejte se na trailer 667 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Megamysl

Megamysl

Oct. 28, 2010USA96 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Megamysl nebyl vždycky darebák. Když ho rodiče na rodné planetě posadili do vesmírného vozítka a poslali do světa, byl celkem roztomilé miminko. Ke své smůle však přistál na Zemi, přímo uprostřed vězeňského dvora. A protože ředitel věznice na úpěnlivé prosby vězňů, zda si toho drobečka mohou nechat, reagoval kladně, získal Megamysl hned celou řadu tatínků se zločineckými sklony, které mu budou úspěšně řadu let předávat. Dospělý Megamysl tráví veškerý čas tím, že provokuje svou nemesis, hrdinného Metromana, zejména prostřednictvím pravidelných únosů a důmyslného týrání jeho přítelkyně, rozkošné televizní reportérky Roxanne Ritchieové. Ze vzájemné konfrontace vždycky odchází tento génius zločinu poražený a ponížený. Bere to však sportovně a všechny neúspěchy považuje jen za cestu k vytčenému cíli – definitivnímu Metromanovu zničení. Když se mu to nakonec podaří, s hrůzou si uvědomí, že dál nemá pro co žít. Dobro bylo poraženo..

Megamysl nebyl vždycky darebák. Když ho rodiče na rodné planetě posadili do vesmírného vozítka a poslali do světa, byl celkem roztomilé miminko. Ke své smůle však přistál na Zemi, přímo uprostřed vězeňského dvora. A protože ředitel věznice na úpěnlivé prosby vězňů, zda si toho drobečka mohou nechat, reagoval kladně, získal Megamysl hned celou řadu tatínků se zločineckými sklony, které mu budou úspěšně řadu let předávat. Dospělý Megamysl tráví veškerý čas tím, že provokuje svou nemesis, hrdinného Metromana, zejména prostřednictvím pravidelných únosů a důmyslného týrání jeho přítelkyně, rozkošné televizní reportérky Roxanne Ritchieové. Ze vzájemné konfrontace vždycky odchází tento génius zločinu poražený a ponížený. Bere to však sportovně a všechny neúspěchy považuje jen za cestu k vytčenému cíli – definitivnímu Metromanovu zničení. Když se mu to nakonec podaří, s hrůzou si uvědomí, že dál nemá pro co žít. Dobro bylo poraženo – A CO TEĎ? Věrný asistent Poskok (zubatá rybička v těle robota) má naštěstí plán – co takhle vytvořit nového superhrdinu, proti kterému by se dalo bojovat? Realizace téhle myšlenky má ale katastrofální následky. Z plánovaného reka Titana se stane ještě větší gauner než Megamysl, takže ten musí učinit zásadní rozhodnutí. Začne se pro změnu chovat jako klaďas, nebo nechá krásnou Roxanne a celé město na pospas zloduchovi, kterého sám stvořil?

Hlavním hrdinou filmu je super padouch jménem Megamysl, který dlouhá léta zápasí se svým velkým nepřítelem Metromanem. Jednoho dne však Megamysl svého dlouholetého soupeře poráží. Zdálo by se, že odteď už bude mít poklidný život. Místo toho však začíná propadat zoufalství. Zjišťuje, že život bez nepřítele, se kterým by mohl bojovat, není nic pro něj. Proto se rozhodne, že vytvoří nového, ještě většího a silnějšího nepřítele – Titána. Bohužel se však nový hrdina Titán také rozhodne být superpadouchem… Film pochází ze známých animačních studií Dreamworks.

Když superpadouch Megamysl (Will Ferrell) porazí svého úhlavního nepřítele, Metromana (Brad Pitt), místo toho, aby si vychutnával své vítězství, upadne do depresí. Ukáže se, že život bez protivníka nemá pro Megamysla smysl. Takže vytvoří nového superhrdinu jménem Titan (Jonah Hill). Ten chce být bohužel také superpadouchem. Mimo hlavní dění se ještě ocitá reportérka Roxanne Ritchi (Tina Fey), která si pokládá otázku: V co se můžeme proměnit? A kdo se postaví nové hrozbě – Titanovi?

Megamozog… Tak znie nie práve najobvyklejšie meno bez debaty najprefíkanejšieho a najbrilantnejšieho darebáka, ktorý kedy na našej krásnej Zemi žil a škodil. Zároveň je však tiež tým najneúspešnejším a najfrustrovanejším, pretože hoci sa v uplynulých x rokoch nespočetnekrát rôznymi šialenými i menej absurdnými spôsobmi pokúšal podrobiť si žiarové veľkomesto Metro City, každý jeho pokus sa skončil úplne rovnako – kolosálnym zlyhaním! A to z jedného jediného dôvodu – neporaziteľnému maskovanému superhrdinovi menom Metroman. Teda temer neporaziteľnému. Vlastne… Neporaziteľnému len do chvíle, keď pri snahe zhatiť ďalší z Megamozgových geniálne šibnutých ničivých plánov nečakane prišiel o život! Ibaže… Od toho momentu akosi Megamozgova ďalšia existencia akoby zrazu nemala žiadny zmysel! Koniec koncov, čo je superzáporák bez superhrdinu? To je skrátka nepredstaviteľné, neakceptovateľné a nemožné! Splnenie všetkých jeho snov sa tak, žiaľ, ukáže byť tým najhorším, čo sa mu vôbec kedy mohlo prihodiť. A je len jedna cesta, ako z tejto šlamastiky vybŕdnuť – Megamozog jednoducho musí sám sebe svojpomocne vytvoriť dokonalého protihráča s o čosi väčšími superschopnosťami, ako mal nebohý Metroman! A tak svetlo sveta onedlho uzrie Titan. Má to však jeden nie nepodstatný háčik: Titan rozhodne nemá v pláne Zem zachrániť… Práve naopak, chce ju zničiť a rozdrviť na prach! A len jediný človek – alebo skôr jediná nadpozemsky bystrá myseľ na svete – mu v tom môže zabrániť… Správne, Megamozog. Takže sa bude musieť definitívne rozhodnúť, či sa pokúsi svoju vlastnú diabolskú kreáciu poraziť… A, čo je ešte o niečo dôležitejšie, či to vôbec chce?!

Megamysl
Megamysl
Megamysl
Megamysl
Originální název Megamind
IMDb hodnocení 7.2 219,275 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 4,504 hlasů

Režisér

Tom McGrath
Režisér

Obsazení

Will Ferrell isMegamind (voice)
Megamind (voice)
Brad Pitt isMetro Man (voice)
Metro Man (voice)
Tina Fey isRoxanne Ritchi (voice)
Roxanne Ritchi (voice)
Jonah Hill isHal Stewart / Tighten (voice)
Hal Stewart / Tighten (voice)
David Cross isMinion (voice)
Minion (voice)
Ben Stiller isBernard (voice)
Bernard (voice)
Justin Theroux isMegaminds's Father (voice)
Megaminds's Father (voice)
Jessica Schulte isMegamind's Mother (voice)
Megamind's Mother (voice)
Tom McGrath isLord Scott / Prison Guard (voice)
Lord Scott / Prison Guard (voice)
Emily Nordwind isLady Scott (voice)
Lady Scott (voice)

Podobné tituly

Astronaut
Česká soda
Na hraně zítřka
Charlieho andílci
Osobní strážce
Podraz
Mission: Impossible – Fallout
Durhamští Býci
Poldové
Cool Blue
Kdo mi jde po krku
Plán útěku