What's happening?

Podívejte se na trailer 590 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Mission: Impossible

Mission: Impossible

Setkání agentů CIA a KGB na Karlově mostě. V hlavní roli Tom Cruise.May. 22, 1996USA110 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Tom Cruise v hlavnej roli špionážneho thrilleru. Film bol z časti natočený v Prahe, vznikol na motívy populárneho televízneho seriálu, ktorý sa u nás vysielal pod názvom Nulová šanca. V Spojených štátoch sa film, v ktorom Tom Cruise nielen stelesnil ústredného hrdinu, ale tiež ho aj produkoval, stal diváckym superhitom.
Pri akcií na americkej ambasáde v Prahe dôjde k masakru elitnej špionážnej jednotky CIA. Šéf chce odhaliť zradcu vo vlastných radoch a podozrieva mimoriadne schopného agenta Ethana Hunta. Nespravodlivo obvinený mladík sa preto púšťa do pátrania na vlastnú päsť a na každom kroku mu pri tom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Odhalená pravda je šokujúca pre všetky zúčastnené strany…

Tom Cruise v hlavní roli špionážního thrilleru. Film byl zčásti natočený v Praze, vznikl na motivy populárního stejnojmenného televizního seriálu, který se u nás vysílal pod názvem Nulová šance. Ve Spojených státech se film, v němž Tom Cruise nejen ztělesnil ústředního hrdinu, ale také jej produkoval, stal diváckým superhitem. Při akci na americké ambasádě v Praze dojde k masakru elitní špionážní jednotky CIA. Šéf chce odhalit zrádce ve vlastních řadách a podezírá mimořádně schopného agenta Ethana Hunta. Nespravedlivě podezíraný mladík se proto pouští do pátrání na vlastí pěst a na každém kroku mu při tom hrozí smrtelné nebezpečí. Odhalená pravda je šokující pro všechny.

Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa…

Očekávejte nemožné – Setkání agentů CIA a KGB na Karlově mostě.
Televizní seriál Mission: Impossible (1966–73) sledoval dobrodružství utajené jednotky agentů, řešících ožehavé mise, jež nesměly v žádném případě proniknout na veřejnost. Seriál si získal nesmírnou popularitu a také řadu profesních ocenění. Téma argentinského skladatele Lala Schifrina, jež znělo pod úvodními titulky a v různých vypjatých okamžicích seriálu, se stalo světově proslulým hudebním motivem. Se značným časovým odstupem vznikly další řady seriálu (1988–90), jež se u nás vysílaly pod titulem Nulová šance. K další modernizaci úspěšné série došlo v devadesátých letech, když tehdy už světová hvězda první velikosti Tom Cruise hledal vhodnou akční látku, která by v případě úspěchu vydržela víc než jeden film. Snímek Mission: Impossible (1996) se odehrává z větší části v Praze, kde se také natáčel. Tom Cruise tady poprvé ztělesnil „mistra převleků“, agenta Ethana Hunta, který se musí očistit z podezření, že je hledaným zrádcem ve vlastních řadách, a samozřejmě pomoci dopadnout pravého pachatele. Producent Cruise se obklopil známými hereckými tvářemi, jakými jsou Jon Voight (zkušený agent Phelps), francouzští představitelé Emmanuelle Béartová (Phelpsova manželka Claire) a Jean Reno (bývalý agent Krieger) nebo Ving Rhames (počítačový hacker Luther), a režií pověřil ostříleného veterána Briana De Palmu. V epizodních úlohách se objevuje řada českých herců, mj. Marek Vašut, Karel Dobrý a Jiřina Třebická.

Vaší misí, pokud se rozhodnete ji přijmout, bude vydat se s Tomem Cruisem na jednu z nejdivočejších filmových jízd 90. let minulého století. Cruis hraje superagenta Ethana Hunta, který byl nařčen z toho, že zradil svou agenturu a prodal přísně tajné informace. Hunt je tak nucen závodit s časem, aby dokázal svou nevinu… a odhalil “špióna,” který ohrožuje činnost C.I.A. ve východní Evropě.

Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Mission: Impossible
Originální název Mission: Impossible
IMDb hodnocení 7.1 379,953 hlasů
TMDb hodnocení 6.9 5,775 hlasů

Režisér

Obsazení

Tom Cruise isEthan Hunt
Ethan Hunt
Jon Voight isJim Phelps
Jim Phelps
Emmanuelle Béart isClaire Phelps
Claire Phelps
Henry Czerny isEugene Kittridge
Eugene Kittridge
Jean Reno isFranz Krieger
Franz Krieger
Ving Rhames isLuther Stickell
Luther Stickell
Ingeborga Dapkūnaitė isHannah Williams
Hannah Williams
Valentina Yakunina isDrunken Female IMF Agent
Drunken Female IMF Agent

Podobné tituly

Opravdová kuráž
2001: Vesmírná Odysea
Top Gun
Zmizelá
Po krk v extázi
Kletba z jihu
Appleseed Saga: Ex Machina
Deadpool
Taxi 3
Berlínské spiknutí
Indiana Jones a Poslední křížová výprava
Geostorm: Globální nebezpečí