What's happening?

Podívejte se na trailer 1157 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Mravenec Z

Mravenec Z

Oct. 02, 1998USA83 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Animovaná dobrodružná komedie ze světa hmyzu MravenecZ se může pochlubit pozoruhodnými vizuálními efekty, originalitou a vtipem, jimiž si získala publikum i kritiky. MravenecZ, služebním zařazením dělník-kopáč, trpí pocitem sebeobětování se zájmům mravenčí kolonie i tím, že se nikdo neohlíží na jeho city a potřeby. Jednou však náhodou potká mravenčí princeznu Balu, zamiluje se do ní a aby se s ní mohl znovu sejít, vymění si místo s kamarádem Snovačem, který je voják. Omylem se tak dostane do bitvy s termity, jako jediný ji přežije, ale posléze skončí na útěku coby princeznin únosce. Tím si ovšem na život a na smrt znepřátelí generála Kusadla, který se po sňatku s princeznou chce zmocnit vlády a pak hodlá celé mraveniště vyhubit. Po řadě dobrodružství ve vnějším světě se Z vrací domů a konečně všem dokáže, že je opravdový hrdina!

Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce – pivo ze mšic – povinný tanec – spánek – práce – pivo ze mšic… A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí – byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi.

Ako sám názov naznačuje, príbeh sa odohráva v ríši hmyzu. Mravec Z-4195, služobným zaradením robotník-kopáč, trpí tým, že svoju všetku energiu musí obetovať záujmom mravčej kolónie. Nikto nedbá na jeho city a potreby. Zhodou okolností si však bezvýznamný a trochu ustrašený robotník zatancuje s princeznou Balou, ktorá si vyšla inkognito do robotníckeho baru. Zet sa s ňou chce znovu stretnúť, a tak si vymení miesto s najlepším kamarátom, vojakom Snovačom. Omylom sa však dostane do bitky s termitmi, bez najmenšej zásluhy sa stane vojnovým hrdinom (je jediný, kto prežil) a nakoniec skončí na úteku ako princeznin únosca. Po celom rade dobrodružstiev vo svete mimo mraveniska sa vráti späť a zachráni milióny svojich súkmeňovcov pred úkladným vyhladením zo strany generála Kúsadla. Konečne sa tak presadí jeho osobnosť…

Mravenec Z
Mravenec Z
Originální název Antz
IMDb hodnocení 6.5 144,290 hlasů
TMDb hodnocení 6.1 3,237 hlasů

Režisér

Eric Darnell
Režisér

Obsazení

Woody Allen isZ-4195 aka Z (voice)
Z-4195 aka Z (voice)
Sharon Stone isPrincess Bala (voice)
Princess Bala (voice)
Dan Aykroyd isChip (voice)
Chip (voice)
Anne Bancroft isQueen (voice)
Queen (voice)
Danny Glover isBarbatus (voice)
Barbatus (voice)
Gene Hackman isGeneral Mandible (voice)
General Mandible (voice)
Jane Curtin isMuffy (voice)
Muffy (voice)
Sylvester Stallone isWeaver (voice)
Weaver (voice)
Jennifer Lopez isAzteca (voice)
Azteca (voice)
Christopher Walken isColonel Cutter (voice)
Colonel Cutter (voice)

Podobné tituly

Curdled
Denní světlo
G.I. Joe 2: Odveta
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Až vyjde měsíc
Co je šeptem…
Charlieho andílci: Na plný pecky
Harry Potter a Princ dvojí krve
Ostře sledované vlaky
Akumulátor 1
Temný obraz
Prvok, Šampón, Tečka a Karel