What's happening?

Podívejte se na trailer 635 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Mrtvý muž přichází

Mrtvý muž přichází

Dec. 29, 1995UK122 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Jeptiška Susan Sarandon se ujímá Seana Penna, který je odsouzen k smrti za dvojnásobnou vraždu. Řádová sestra Helen (Susan Sarandon) si myslela, že už ji nemůže nic zaskočit. Avšak příběh vězně odsouzeného na smrt za brutální vraždu je něco celkem jiného, než s čím se doposud střetla. Datum popravy se přes zoufalou snahu odsouzeného získat milost nezadržitelně blíži a s postupem času se na povrch dostávají i silné emoce empatie s odsouzeným, ale zároveň i s oběťmi jeho brutálních zločinů. Matthew Poncelet (Sean Penn) to má jak se zdá definitivně spočítané, ale s Helen do jeho života přichází naděje, že se konečný výkon rozsudku odloží. Má společnost právo zabíjet ve jménu zákona? Oscarový snímok s výnimočnými hereckými výkonmi je nakrútený podľa skutočného príbehu…

Drama muže odsouzeného na smrt a ženy, která hledá způsob, jak ulehčit poslední dny jeho života.
Sestra Helen pracuje jako sociální pracovnice v černošské čtvrti v New Orleansu. Ve vězení se setkává s cynickým a brutálním vrahem Matthewem Ponceletem pár týdnů před jeho popravou. Její úsilí o pomoc člověku v nouzi se postupně mění ve snahu dosáhnout alespoň zmírnění jeho trestu. Mezi Helen a Matthewem se přitom vytváří zvláštní vztah. Zatímco ona těžce hledá cestu jak překonat vlastní pochyby, musí vězeň přiznat svoji vinu… Silné drama vzniklo podle stejnojmenného bestselleru, v němž jeptiška Helen Prejeanová vypráví osobní zážitky při setkáních s vězni z cel smrti. Scénář k filmu napsal scenárista a režisér Tim Robbins (Bob Roberts, The Cradle Will Rock). Hlavní postavu pozoruhodným způsobem ztvárnila Susan Sarandonová (Atlantic City, Čarodějky z Eastwicku, Thelma a Louise, Nebezpečný klient a Soumrak), která byla za svůj výkon v hlavní roli oceněna Oscarem. Vězně čekajícího na poslední den svého života si zahrál Sean Penn (Nejsme žádní andělé, Hra, Tlumočnice, 21 gramů, Milk). Za svůj výkon v Robbinsově snímku byl oceněn Stříbrným medvědem na 46. MFF v Berlíně v roce 1996.

Jeptiška Susan Sarandon se ujímá Seana Penna, který je odsouzen k smrti za dvojnásobnou vraždu. Oscarový snímek s výjimečnými hereckými výkony podle skutečné události. Psychologické drama o vztahu jeptišky a muže odsouzeného na trest smrti. Řádová sestra Helen (Susan Sarandon) si myslela, že už ji nemůže nic zaskočit. Avšak příběh vězně odsouzeného na smrt za brutální vraždu je něco celkem jiného, než s čím se doposud střetla. Datum popravy se přes zoufalou snahu odsouzeného získat milost nezadržitelně blíží a s postupem času se na povrch dostávají i silné emoce empatie s odsouzeným, ale zároveň i s oběťmi jeho brutálních zločinů. Matthew Poncelet (Sean Penn) to má jak se zdá definitivně spočítané, ale s Helen do jeho života přichází naděje, že se konečný výkon rozsudku odloží. Má společnost právo zabíjet ve jménu zákona?

Sestra Helen Prejeanová je jeptiška a učitelka žijící na louisianském venkově. Jednoho dne obdrží dopis od Matthewa Ponceleta, který má být brzy popraven za vraždu mladého páru. Po setkání s Matthewem sestra přistoupí na to, že mu bude duchovní oporou a uvidí, co může udělat pro odložení jeho popravy. Matthewovo tvrzení, že je nevinný, je však velmi vratké a záhy se projeví jeho amorální a rasistické sklony. Když už není pochyb o tom, že bude Matthewův rozsudek vykonán, sestra Helen se mu snaží poskytnout veškerou možnou útěchu. Zároveň se jej však pokusí přimět k otevřenému doznání viny v plném rozsahu a přijetí Božího odpuštění. Susan Sarandonová získala za ztvárnění řádové sestry Prejeanové Oscara a Sean Penn byl za roli Matthewa nominován na nejlepšího herce.

Helen Prejeanová je řádová sestra, která žije a pracuje v chudinské, převážně černošské čtvrti, v New Orleansu. Pomáhá chudým dětem, aby se nějak zabavily a naučily se dovednostem, které jim pomohou v dalším životě. Jednoho dne dostane neobvyklou žádost. V cele smrti sedí již šest let Matthew Poncelet, odsouzený k trestu smrti za vraždy dvou nezletilých dětí. Vraždy spáchal společně se svým komplicem Carlem Vitellem, kterého však soud odsoudil jen na doživotí. Matthew je plný nenávisti, je rasista i sexista, ale teď se bojí, že jeho poprava bude brzy vykonána. Blíží se volby a poprava muže, který se podílel na vraždě nezletilých, by senátorovi mohlo přinést cenné hlasy. Žádá tedy Helen, zda by mu nepomohla podat odvolání. Nemá peníze na právníka a tvrdí, že vraždy spáchal jeho komplic, on jen přihlížel a nedokázal mu v tom zabránit. Helen se rozhodne, že se mu pokusí pomoci. Požádá proto o pomoc obhájce, který pracuje v určitých případech zdarma a ten souhlasí. Jejich cílem je získat pro Matthewa zmírnění trestu smrti na doživotí. Mezi Helen a Matthewem se utváří zvláštní, nepojmenovatelný, vztah. Seznamuje se s jeho matkou a bratry a také s rodiči obětí. Ti vůbec nechápou, jak se může řádová sestra snažit o zmírnění trestu muži, který brutálně umučil jejich děti. Rozhodně nesouhlasí s tím, aby jeho trest byl zmírněn, a Helen vykazují ze svých domovů. Helen je chápe, přesto nemůže jednat jinak…

Psychologická dráma vzťahu mníšky a muža odsúdeného na trest smrti. Rádová sestra Helen (Susan Sarandon) si myslela, že už ju nič nemôže zaskočiť. Avšak list väzňa odsúdeného na smrť za brutálnu vraždu je niečo celkom iné, s čím sa doposiaľ stretla. Dátum popravy sa napriek zúfalej snahe odsúdeného získať milosť nezadržateľne blíži a s postupom času sa na povrch dostávajú aj silné emócie empatie s odsúdeným, ale zároveň i s obeťami jeho brutálnych zločinov. Matthew Poncelet (Sean Penn) to má ako sa zdá definitívne zrátané, ale s Helen do jeho života prichádza nádej, že sa konečný výkon rozsudku odloží. Má spoločnosť právo zabíjať v mene zákona? Oscarový snímok s výnimočnými hereckými výkonmi je nakrútený podľa skutočného príbehu.

Mrtvý muž přichází
Mrtvý muž přichází
Originální název Dead Man Walking
IMDb hodnocení 7.5 87,031 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 830 hlasů

Režisér

Tim Robbins
Režisér

Obsazení

Susan Sarandon isSister Helen Prejean
Sister Helen Prejean
Sean Penn isMatthew Poncelet
Matthew Poncelet
Robert Prosky isHilton Barber
Hilton Barber
Raymond J. Barry isEarl Delacroix
Earl Delacroix
R. Lee Ermey isClyde Percy
Clyde Percy
Celia Weston isMary Beth Percy
Mary Beth Percy
Lois Smith isHelen's Mother
Helen's Mother
Scott Wilson isKaplan Farlely
Kaplan Farlely
Roberta Maxwell isLucille Poncelet
Lucille Poncelet
Margo Martindale isSister Colleen
Sister Colleen

Podobné tituly

Shanghai Surprise
Památkáři
U moře
Muži, kteří nenávidí ženy
Velký draft
Solaris
Švindlíři
Vyproštění
Aloha
Sbohem, synu
Muž na laně
Zakladatel