What's happening?

Podívejte se na trailer 1108 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Muž z oceli

Muž z oceli

Budete věřit, že člověk může létat.Jun. 12, 2013USA143 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Mladý chlapec zjistí, že má mimořádné schopnosti a že není z této planety. Jako mladý muž se vydá na cestu za zjištěním, odkud pochází a s jakým záměrem byl vyslán na Zemi. Ale hrdinu, který má zachránit svět před zničením a stát se symbolem naděje pro celé lidstvo, v sobě musí teprve objevit.

Ve vzdálené galaxii se nachází planeta Krypton, která se kvůli vyčerpání přírodních zdrojů ocitá na pokraji záhuby. Jor-El věří, že jedinou nadějí pro jeho lid je najít jinou vhodnou planetu k životu. Vysílá svého novorozeného syna Kal-Ela na planetu Zemi. Generál Zod se domnívá, že za zkázu planety je zodpovědná vláda, a rozhodne se převzít kontrolu. Poté zabije Jor-Ela a je i se spolupachateli uvězněn ve vesmírném žaláři. Zod přísahá, že Jor-Elova syna jednoho dne najde a pomstí se. Na Zemi se Kala ujmou manželé Kentovi, kteří mu dají jméno Clark. Už jako malý chlapec si Clark připadal jiný. Jeho zvláštní schopnosti ho děsily, nerozuměl jim a snažil se je před svým okolím skrývat. Když se od svých rodičů dozví, že pochází z jiné planety, jeho život mu konečně začne dávat smysl. Planeta Země mu poskytla domov, nyní je tedy na něm, aby Zemi a její obyvatele ochránil. Clark pozmění svůj vzhled a vydává se do Metropolisu, kde jako Clark Kent nastupuje do redakce Daily Planet a mění se v anonymního zachránce lidských životů. Jediný, kdo pozná Clarkovo tajemství, je jeho láska Lois.

Clark Kent (H. Cavill) je mladý novinář mezi dvaceti a třiceti lety, který díky svým nadpřirozeným silám trpí pocitem odcizení. Na Zemi byl z vyspělé civilizace planety Krypton přepraven před mnoha lety a dodnes se sžírá zásadní otázkou: „Proč jsem tady?“ Protože ale celý život vyrůstal pod vlivem pevných zásad adoptivních rodičů Marthy (D. Lane) a Jonathana (K. Costner) Kentových, moc dobře si uvědomuje, že superschopnosti s sebou přinášejí řadu složitých rozhodnutí. A tak když se Země ocitne pod vnějším útokem generála Zoda (M. Shannon), musí si Clark ujasnit, jestli se postaví na stranu dobyvatelů, nebo se pokusí zajistit mír. Pokud se rozhodne nejen spasit svět, ale především zachránit svoje blízké, nezbývá mu, než se stát hrdinou, stát se Supermanem.

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života… Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka… „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele!

Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Muž z oceli
Originální název Man of Steel
IMDb hodnocení 7.0 678,072 hlasů
TMDb hodnocení 6.5 11,322 hlasů

Režisér

Zack Snyder
Režisér

Obsazení

Henry Cavill isClark Kent / Superman / Kal-El
Clark Kent / Superman / Kal-El
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Michael Shannon isGeneral Zod
General Zod
Kevin Costner isJonathan Kent
Jonathan Kent
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Antje Traue isFaora-Ul
Faora-Ul
Christopher Meloni isColonel Hardy
Colonel Hardy
Jadin Gould isLana Lang
Lana Lang

Podobné tituly

Agent bez minulosti
Ježek Sonic
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Princ dvojí krve
Rytmická sekce
Rambo II
Tlapková patrola ve filmu
Tropická bouře
Na vlastní pěst
Křupaví mazlíčci
Transformers 4: Zánik
Dogma