What's happening?

Podívejte se na trailer 550 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy

Dec. 14, 2011USA158 Min.R
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Mikael Blomkvist je požádán jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová, výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu.

Mikael Blomkvist zrovna prohrál soudní spor s Hans-Erikem Wennerströmem, o kterém nedávno napsal nepříliš pozitivní článek. Jeho pověst tím utrpí, a tak příležitosti využije Henrik Vanger, který si Mikaela pozve na sever do Hedestadu, aby vyšetřil zmizení a nejspíš i vraždu své neteře Harriet. Harriet zmizela v roce 1966, a jelikož ji nikdo neviděl odjíždět, policie došla k závěru, že ji nejspíš někdo zabil. Předtím byla s kamarádkami na slavnosti, ze které ale náhle odešla. Pak už ji viděli jen krátce, když se objevila v Henrikově domě a chtěla si s ním promluvit. Henrik ale neměl čas, a když ji hledal později, už byla pryč. Henrik po ní celý život pátral a nashromáždil mnoho informací, které hodlá Mikaelovi poskytnout, včetně domu u jezera, kam se může Mikael dočasně nastěhovat. Výměnou za pomoc mu Henrik nabízí peníze a opravdové důkazy proti Wennerströmovi, aby mohl Mikael očistit svou pověst. Mikaelovi se na severu moc nelíbí, ale nakonec nabídku přijme a nastěhuje se do domu u jezera… Lisbeth pracuje pro bezpečnostní agenturu a pracuje i na Mikealově profilu. Nechal si ho prověřit Henrikův advokát Dirch Frode předtím, než si ho Henrik najal. Lisbeth má život už tak dost těžký, a navíc její poručník dostane mrtvici a už se o ni nemůže starat. Dostane tedy nového poručníka Nilse Bjurmana. Ten ale zneužívá svého postavení a Lisbeth mučí a znásilňuje. Lisbeth se ale vzepře a pomstí se mu. Bjurman jí při tom musí slíbit, že už se o ni nebude zajímat a bude jí pravidelně vyplácet peníze, aniž by se u něj musela hlásit. Při svém pátrání Mikael narazí na zajímavou informaci, a tak po Frodeovi požaduje asistentku. Ten mu doporučí právě Lisbeth. Mikael se za ní rozjede a nabídne jí práci. Lisbeth to zajímá a tak souhlasí a okamžitě se pouští do práce…

Je tomu už 40 let, co Harriette Vanger, dívka z mocného rodinného klanu, zmizela.. Její tělo nebylo nikdy nalezeno. Strýc zmizelé je přesvědčen, že šlo o vraždu, za níž stojí někdo z rodiny. Vyšetřováním pověří kritizovaného finančního novináře Mikaela Blomkvista (Daniel Craig) a otrlou potetovanou hackerku Lisbeth Salander. Duo netradičních vyšetřovatelů příjde na souvislost Harriettina zmizení s množstvím podivných vražd za posledních 40 let. Mikael a Lisbeth začínájí rozplétat pavučinu záhad rodinné historie Vangerových.

Reportér Mikael Blomkvist pátra po praneteri švédskeho priemyselníka, ktorá záhadne zmizla v roku 1966. Spojí sa s nekonformnou hackerkou Lisbeth Salanderovou, ktorá je aj napriek výstrednému vzhľadu punkerky vynikajúcou špecialistkou a detektívkou. Pre svoju tragickú minulosť nenávidí spoločnosť aj ľudí, a má na to vážny dôvod – kedysi bola sama ich obeťou, obeťou sadistických a psychopatických mužov, čo nenávidia ženy.

Keď si finančný reportér Mikael Blomkvist chce očistiť meno po tom, čo ho obvinili z verejného ohovárania, nečakane sa naňho obráti magnát Henrik Vanger, jeden z najbohatších podnikateľov vo Švédsku, a požiada ho, aby mu pomohol rozlúštiť tajomstvo dávneho zmiznutia jeho milovanej pranetere Harriet, ktorá sa stratila ako 16-ročné dievča ešte v roku 1966. Priemyselník Vanger je presvedčený, že ju zavraždil niekto z členov jeho rodiny. Mikael sa vydáva na odľahlý ostrov pri švédskom pobreží bez toho, aby tušil, čo tu naňho čaká. V tom čase spoločnosť Milton Security poverí svoju výstrednú, ale veľmi výkonnú a úspešnú detektívku Lisbeth Salanderovú, aby preverila osobu Mikaela Blomkvista. Pri plnení tejto úlohy sa Lisbeth s Mikaelom stretnú a spoja svoje sily pri vyšetrovaní vraždy Harriet. Hoci sa Lisbeth dištancuje od sveta, ktorý ju opakovane zradil, jej hackerské schopnosti a dokonalé sústredenie sa ukážu ako kľúčové a vďaka nim nakoniec dokáže spolu s Mikaelom odhaliť šokujúce tajomstvo rodiny Vangerovcov.

Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Muži, kteří nenávidí ženy
Originální název The Girl with the Dragon Tattoo
IMDb hodnocení 7.8 411,347 hlasů
TMDb hodnocení 7.3 4,792 hlasů

Režisér

David Fincher
Režisér

Obsazení

Daniel Craig isMikael Blomkvist
Mikael Blomkvist
Rooney Mara isLisbeth Salander
Lisbeth Salander
Christopher Plummer isHenrik Vanger
Henrik Vanger
Stellan Skarsgård isMartin Vanger
Martin Vanger
Steven Berkoff isDirch Frode
Dirch Frode
Robin Wright isErika Berger
Erika Berger
Joely Richardson isAnita Vanger
Anita Vanger
Geraldine James isCecilia Vanger
Cecilia Vanger
Goran Visnjic isDragan Armansky
Dragan Armansky

Podobné tituly

Jeden musí z kola ven
Persepolis
Sin City – město hříchu
S ledovým klidem
Číslo 23
Top Gun: Maverick
Akta Pentagon: Skrytá válka
Vlk z Wall Street
Gerry
Kletba z jihu
Zmizelá
Tenkrát podruhé