What's happening?

Podívejte se na trailer 653 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Na hraně zítřka

Na hraně zítřka

Žít. Zemřít. Zažít znovu.May. 27, 2014USA113 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie.

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít… a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit.

William Cage patří k těm vojákům, kteří se i přes narukování do služby snaží za každou cenu vyhnout první linii. A to i v případě, že celý svět čelí mimozemské invazi, kterou odstartoval před lety meteorit, který s sebou při dopadu na Zemi přinesl mimozemskou rasu Mimiků. Cage díky neuposlechnutí rozkazu končí na armádní základně v Heathrow, kde ho čeká hned následující den boj. Bez přípravy a s mizernou výzbrojí je nasazen do téměř sebevražedné akce. Umírá během několika minut. Jakoby zázrakem však opět ožívá na začátku stejného dne. Znovu ho tak čeká boj a rychlá smrt. Znovu a znovu. Pokaždé je však zkušenější a dokáže své rozvíjející se schopnosti lépe využívat. V boji mu po boku stojí příslušnice Speciálních jednotek Rita. Každá opakující se bitva proti mimozemšťanům je pro Cage a Ritu příležitostí dostat se k poražení nepřítele o krok blíž.

Filmová adaptace japonské novely. Mimozemšťané obléhají planetu Zemi a lidé se snaží společnými silami bránit. Mezi vojáky bojuje také Keiji Kiriya, který zemře hned při své první akci. Pomocí nevysvětlitelného jevu se ale opět probouzí do dne před bitvou a zjišťuje, že je chycen v časové smyčce. Prožívá svou smrt i vzkříšení znovu a znovu. Nezbývá mu nic jiného než poučit se ze svých chyb a změnit svůj osud.

Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Na hraně zítřka
Originální název Edge of Tomorrow
IMDb hodnocení 7.9 585,868 hlasů
TMDb hodnocení 7.6 9,791 hlasů

Režisér

Doug Liman
Režisér

Obsazení

Tom Cruise isMaj. William
Maj. William "Bill" Cage
Emily Blunt isSgt. Rita Vrataski
Sgt. Rita Vrataski
Brendan Gleeson isGeneral Brigham
General Brigham
Bill Paxton isMsg. Farell
Msg. Farell
Tony Way isKimmel
Kimmel

Podobné tituly

Mizerové navždy
Avengers: Infinity War
Spectre
Terminátor 3: Vzpoura strojů
Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu
Kick-Ass
Mr. & Mrs. Smith
Sin City – město hříchu
Návrat do budoucnosti III
Osobní strážce
Star Trek: Do neznáma
Pravdivá romance