What's happening?

Podívejte se na trailer 612 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Na odstřel

Na odstřel

Jeux de pouvoirApr. 17, 2009USA122 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Práca investigatívnych novinárov je vzrušujúca, príťažlivá a sexi. Niekedy pri nej môže ísť o život, inokedy postaví novinárov pred neriešiteľnú dilemu či voľbu. Vysoká politika, žurnalistika so svojimi archaickými hodnotami a armádne peniaze. Tieto tri mocnosti rozohrávajú vysokú hru, ktorej tajomstvá dokážu zabíjať. Koho by zaujala správa o smrti feťáka a poslíčka s pizzou? Cal McAffrey, skúsený reportér denníka The Washington Globe, však tuší, že za profesionálnou vraždou dvoch bezvýznamných outsiderov by sa mohlo skrývať niečo oveľa väčšie, najmä, keď sa mu podarí nájsť spojenie medzi týmito zločinmi a záhadnou smrťou asistentky vplyvného kongresmana Stephena Collinse. Čo spočiatku vyzeralo len ako nešťastná náhoda či samovražda z nešťastnej lásky, sa postupne premení na malý čriepok v mozaike veľkého temného sprisahania, ktorého cieľom je likvidácia politika z piedestálu moci. Kongresman Collins a novinár McAffrey sú dlhoroční priatelia, a tak sa Cal, vybavený informáciami zo zákulisia politiky, sa vydá po stopách sprisahancov. Calova kolegyňa Della a šéfredaktorka majú spočiatku len obavy o objektívnosť a nezaujatosť jeho práce, no neskôr aj o jeho život, keďže vysvitne, že Cal odhaľuje veľmi vysokú hru, ktorej tajomstvá majú moc zabíjať.

Práce investigativních novinářů je vzrušující, přitažlivá a sexy. Někdy při ní může jít i o život, někdy postaví psavce před rozhodnutí, které připomíná pověstnou Sofiinu volbu. Režisér Kevin Macdonald (Poslední skotský král) se na tuhle nelehkou profesi podíval s využitím veleúspěšného britského seriálu, který přetvořil v chytrý thriller opepřený hvězdným obsazením. Kořeny dobrého příběhu můžou ležet i ve zdánlivých banalitách. Koho by dojímali zastřelený feťák a poslíček s pizzou? Cal McAffrey, zkušený reportér deníku The Washington Globe (Russell Crowe), ovšem tuší, že za profesionální vraždou dvou bezejmenných outsiderů by se mohlo skrývat něco mnohem většího, zvlášť když se mu podaří najít spojení mezi těmito zločiny a záhadnou smrtí asistentky vlivného kongresmana Stephena Collinse (Ben Affleck). Co zpočátku vypadalo jako nešťastná náhoda nebo sebevražda z nešťastné lásky, se postupně promění ve střípek v mozaice spiknutí, jehož cílem je smetení politika z piedestalu moci. A protože kongresman a investigativec jsou dlouholetými přáteli, zapne Cal svůj novinářský čenich na plné obrátky a vydá se po stopě, bedlivě sledován kolegyní Dellou (Rachel McAdams) a šéfredaktorkou (Helen Mirren), které mají obavy o jeho objektivnost. Vzhledem k tomu, že tady se pravděpodobně hraje mnohem vyšší hra, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci.

Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena – osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci.

Na odstřel
Na odstřel
Na odstřel
Na odstřel
Na odstřel
Na odstřel
Na odstřel
Originální název State of Play
IMDb hodnocení 7.1 133,673 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 1,132 hlasů

Režisér

Obsazení

Russell Crowe isCal McAffrey
Cal McAffrey
Ben Affleck isStephen Collins
Stephen Collins
Rachel McAdams isDella Frye
Della Frye
Helen Mirren isCameron Lynne
Cameron Lynne
Robin Wright isAnne Collins
Anne Collins
Jason Bateman isDominic Foy
Dominic Foy
Jeff Daniels isSenator George Fergus
Senator George Fergus
Michael Berresse isRobert Bingham
Robert Bingham
Harry Lennix isDet. Donald Bell
Det. Donald Bell

Podobné tituly

Spalující touha
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil
Colors
Trauma Center
Medvěd
Dálniční hlídka
Skřivánci na niti
Touch of Evil
Milujte svého zabijáka
Bílá smršť
Budiž světlo
Appaloosa