What's happening?

Podívejte se na trailer 619 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Na samotě u lesa

Na samotě u lesa

Komedie o rodině, která se snaží získat chalupu NA SAMOTĚ U LESASep. 01, 1976Czechoslovakia95 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

 Rodina Lavičkových by chcela vlastniť chalupu na vidieku, najradšej blízko lesa. Zoznámi sa teda s dedom Komárkom, ktorý vlastní pravú, nefalšovanú chalupu v nádhernej prírode a je ochotný koncom roka sa aj vysťahovať. Zatiaľ s Lavičkovými uzavrie dohodu, že môžu k nemu chodiť na víkendy a žiť tam ako doma. Lavičkovci sa rýchlo udomácnia, cítia sa tu s deťmi výborne. Začiatok spokojnosti však vystrieda netrpezlivosť, pretože sa im nedarí s kúpou chalupy a vysťahovaním deda.

Hrdiny jsou manželé Oldřich a Věra Lavičkovi, kteří se svými dětmi Petříkem a Zuzankou odjíždějí do Loukova na chalupu svého známého, inženýra Radima Zvona. Chtějí také koupit chalupu a doufají, že jim Zvon pomůže. Nakonec si vyhlédnou malebnou chalupu dědy Komárka, který souhlasí, že ji prodá a zatím pronajme Lavičkovým jednu místnost. Lavičkovi se rozhodnou strávit na chalupě dovolenou. Zatímco Olda považuje pobyt na venkově za nejen zdraví prospěšný a děti se spřátelí s dobrosrdečným dědou Komárkem, Věra je stále rozčilenější. Vadí jí spousta věcí a tak stále důrazněji naléhá na manžela, aby s dědou, který jí zcela zjevně překáží, promluvil o prodeji. Olda na víkend pozve na chalupu svého kamaráda, lékaře Houdka, který zjistí, že děda je zcela zdráv a když se pak ještě navíc seznámí s dědovým stařičkým otcem, pochopí, že dělat si naděje, že tu pan Komárek už dlouho nebude jsou liché. V zimě však děda přesto onemocní a přes veškeré odmlouvání jej Houdek pošle do nemocnice. Když se však celá rodina o něco později vypraví do vsi s notářem, aby projednali prodej, najdou dědu opět doma, zdravého a čilého…


Autoři komedie Na samotě u lesa, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, humornou formou popisují různé typy tzv. chalupářů. Většinu postav napsali přímo pro jejich představitele, mezi nimiž vyniká především Josef Kemr v roli dědy Komárka. Manželé Lavičkovi, půvabně ztvárnění Danielou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem, jsou sváděni touhou po získání chalupy dědy Komárka, kterou však majitel, jak se zdá, jen tak neopustí. Vše nakonec vyřeší jejich děti, které si starého Komárka zamilují a začnou ho považovat za svého skutečného dědu.

Rodina toužící po venkovském azylu koupí od stárnoucího zemědělce rozpadlou chaloupku. Brzo je jasné, že děda se odstěhovat nehodlá.

Úsměvný příběh, ve kterém možná poznáte sami sebe. Pátečním odpolednem vyjíždí Oldřich a Věra Lavičkovi se svými dětmi poprvé na chalupu. Sice žádnou nemají, ale touží po ní a doufají, že přátelé v Loukově jim již nějakou vyhlédli. A opravdu. Jenomže v ní bydlí děda Komárek. Jak to bývalo zvykem, slíbí mu, že ho nechají v chalupě dožít, ale soukromí by přece jenom bylo lepší. Jedině děti přilnou k dědovi, jako by byl jejich vlastní, a jdou tak rodičům příkladem. Když děda onemocní, Lavičkovi si uvědomí, že nemají žádný doklad o tom, že jim chalupa bude po dědově smrti patřit, a bleskově se vypraví i s notářem do Loukova…

Originální název Na samotě u lesa
IMDb hodnocení 7.8 1,196 hlasů
TMDb hodnocení 7.5 19 hlasů

Režisér

Jiří Menzel
Režisér

Obsazení

Josef Kemr isděda Komárek
děda Komárek
Naďa Urbánková isMarta Zvonová
Marta Zvonová
Jan Tříska isMUDr. Houdek
MUDr. Houdek
Václav Trégl isVondruška
Vondruška
Vlasta Jelínková isVondrušková
Vondrušková

Podobné tituly

Doba ledová: Mamutí drcnutí
Týpci a zbraně
Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina
Slavnosti sněženek
We’re No Angels
Aloha
The Battle of Shaker Heights
The Peanut Butter Falcon
Šéf
Deadpool 2
Bombakšeft
Mexičan