What's happening?

Podívejte se na trailer 1106 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Nákaza

Nákaza

Panika se šíří.Sep. 08, 2011United Arab Emirates106 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Film „Nákaza“ sleduje rychlé šíření smrtícího vzduchem přenosného viru, který nemocné zabíjí během několika dnů. S rychlým šířením epidemie se lékaři po celém světe snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji, než samotný virus. V americkém Centru pro kontrolu a prevenci nemocí dochází k mobilizaci všech výzkumných pracovníků, kteří se snaží rozluštit kód unikátního patogenu, který neustále dále mutuje. Jak postupně narůstá počet mrtvých a lidé se v kolabující společnosti snaží ochránit sebe samotné a své nejbližší, jeden aktivista a blogger začne tvrdit, že veřejnost nedostává pravdivé informace o skutečném dění, čímž vyvolá epidemii paranoie a strachu stejně nakažlivou jako původní virus. Obyčejní lidé se zároveň snaží přežít ve společnosti, která se prakticky zhroutila.

Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus.

Oscarový režisér Steven Soderbergh se vrací na stříbrné plátno s akčním thrillerem, který sleduje vypuknutí epidemie smrtelné nemoci a skupinku lidí, kteří jsou odhodláni rozvoji nákazy zabránit. Epidemie však nekontrolovatelně roste, a tak se lékařská komunita z celého světa snaží najít lék a především zastavit paniku, která se šíří rychleji než samotný virus. Současně bojují obyčejní lidé o přežití v upadající společnosti. Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Marion Cotillard, Jude Law a Laurence Fishburne ztvárnili oddané lékaře z Centra pro kontrolu a prevenci chorob a Světové zdravotnické organizace, kteří se co nejrychleji snaží najít lék a zastavit rostoucí epidemii.

Akční thriller, jenž se soustřeďuje na čtyři světové kontinenty, které postihla smrtící nákaza představující existenční riziko pro lidstvo. Do ohniska hrůzné nákazy je seslán mezinárodní tým lékařů, který se s touto smrtelnou hrozbou bude muset vypořádat a co nejrychleji najít lék

Nákaza
Nákaza
Nákaza
Nákaza
Nákaza
Nákaza
Nákaza
Nákaza
Originální název Contagion
IMDb hodnocení 6.7 273,675 hlasů
TMDb hodnocení 6.6 3,957 hlasů

Režisér

Obsazení

Marion Cotillard isLeonora Orantes
Leonora Orantes
Matt Damon isMitch Emhoff
Mitch Emhoff
Laurence Fishburne isEllis Cheever
Ellis Cheever
Jude Law isAlan Krumwiede
Alan Krumwiede
Kate Winslet isErin Mears
Erin Mears
Jennifer Ehle isAlly Hextall
Ally Hextall
Gwyneth Paltrow isBeth Emhoff
Beth Emhoff
Bryan Cranston isLyle Haggerty
Lyle Haggerty
Elliott Gould isIan Sussman
Ian Sussman
Ng Chin Han isSun Feng
Sun Feng

Podobné tituly

Lovná zvěř
Expendables: Postradatelní 3
Palm Springs
Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu
The Forgiven
Jmenuji se Sam
Narušitel systému
Charlieho andílci
Rocketman
Zprávy ze světa
Temný rytíř povstal
Salvador