What's happening?

Podívejte se na trailer 551 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Návrat do budoucnosti III

Návrat do budoucnosti III

Tentokrát se Marty McFly vydává na záchrannou misi do roku 1885.May. 25, 1990USA118 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby… Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru…

Tentokrát se Michael J. Fox vydává na záchranou misi do roku 1885. Třetí Martyho cesta do minulosti, kde je třeba zachránit přítele a vyřešit problém, jak se dostat zpátky do budoucnosti.

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje.

Návrat do budoucnosti 3 završuje jednu z nejoriginálnějších autorských filmových sérií 80. Let. Její tvůrce, Robert Zemeckis, natočil poslední díl své komediální sci-fi trilogie ve stejném roce jako druhou část, s níž je i motivicky velmi těsně propojen. Středoškolák Marty McFly uskutečnil předtím prostřednictvím auta času svého přítele, „Doca“ Emmeta Browna, výlety do roku 1955 a do roku 2015. Hrdinovým výchozím časem je stále rok 1985. Vinou propletení časových rovin, způsobeného Martyho předešlými cestami za „opravami“ minulosti a budoucnosti, však Brown zůstal bez možnosti návratu uvězněn v roce 1885. Když Marty zjistí, že jeho příteli hrozí brzká násilná smrt, s pomocí Browna z jiného času se mu vypraví na pomoc. Výlet do dob, kdy se rodily legendy Divokého západu, se však pro hrdinu záhy změní v boj o život s pistolníkem „Divokým Psem“ Bufordem Tannenem. Doktoru Brownovi zase návrat komplikuje čerstvý milostný cit k sympatické učitelce Claire.

Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Návrat do budoucnosti III
Originální název Back to the Future Part III
IMDb hodnocení 7.4 393,929 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 7,007 hlasů

Režisér

Obsazení

Michael J. Fox isMarty McFly / Seamus McFly
Marty McFly / Seamus McFly
Christopher Lloyd isDr. Emmett Brown
Dr. Emmett Brown
Mary Steenburgen isClara Clayton
Clara Clayton
Thomas F. Wilson isBuford 'Mad Dog' Tannen/Biff Tannen
Buford 'Mad Dog' Tannen/Biff Tannen
Lea Thompson isMaggie McFly / Lorraine McFly
Maggie McFly / Lorraine McFly
Elisabeth Shue isJennifer Parker
Jennifer Parker
Matt Clark isChester the Bartender
Chester the Bartender
Richard Dysart isBarbwire Salesman
Barbwire Salesman
Pat Buttram isSaloon Old Timer
Saloon Old Timer

Podobné tituly

Grandhotel Budapešť
Wyatt Earp
Deštivý den v New Yorku
Hrdinové a zbabělci
Než skončí léto
Expendables: Postradatelní 2
EXODUS: Bohové a králové
Mortal Kombat
Avengers: Endgame
Cannibals and Carpet Fitters
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Muž na laně