What's happening?

Podívejte se na trailer 823 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Navždy a daleko

Navždy a daleko

May. 22, 1992USA140 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Írsky farmár Joseph Donnelly (Tom Cruise) vezme po otcovej smrti spravodlivosť a svoj život do vlastných rúk a rozhodne sa hľadať šťastie v „novom svete“. Na ceste do Ameriky ho sprevádza svojrázna Shannon Christieová (Nicole Kidman), ktorej sa priečilo žiť ako bohatej anglickej dáme so stovkami príkazov, zákazov a obmedzení. V Amerike sa chcú ako stovky iných ľudí pokúsiť získať kus vlastnej pôdy. Ružové sny o zasľúbenej zemi sa však veľmi rýchlo roztrieštia o drsnú realitu. Musia žiť v krutých podmienkach a tvrdou si prácou si zarábať na živobytie i cestu do Oklahomy, kde ešte možno získať pôdu. Navyše Joseph musí často tolerovať povznesenú a nadutú povahu Shannon. Napriek tomu zažívajú krátke okamihy šťastia i prehier. I keď sa však jeden druhému páčia, stále nemôžu nájsť k sebe cestu…

Hrdiny jsou chudý irský rolník Joseph Donelly a dcera bohatého irského statkáře Shannon Christie, které se příčilo žít jako bohatá anglická dáma svázaná stovkami zákazů, příkazů a omezení. Společně koncem minulého století přichází do Ameriky, aby se jako stovky dalších pokusili získat kus vlastní půdy. Růžové sny o zemi zaslíbené se však velmi rychle roztříští o drsnou realitu. Dvojice musí žít v nuzných podmínkách a tvrdou prací si vydělávat na živobytí i cestu do Oklahomy, kde ještě lze získat půdu. Zažívají krátké okamžiky štěstí i hořkých proher a přestože se jeden druhému líbí, stále k sobě nemohou najít cestu. A jako by to nestačilo, je Shannon jedné zimní noci postřelena.

Příběh filmu se vrací o sto let zpátky na území Irska, kde jsou chudí venkované terorizováni muži bohatého statkáře, který vlastní veškerou půdu. Jedním z venkovanů je i mladý Joseph, jehož zasáhnou naráz dvě tragické události – smrt otce a vypálení rodinného domu. Obě přitom spojuje právě osoba statkáře, kterému se mladík rozhodne pomstít. To se mu sice nepodaří, následně se ale osudově seznámí se vzpurnou statkářovou dcerou Shannon. S ní po různých peripetiích utíká do Ameriky a pokouší se v novém světě splnit slib, který dal umírajícímu otci – získat vlastní půdu a stát se svým pánem.

Navždy a daleko
Navždy a daleko
Originální název Far and Away
IMDb hodnocení 6.6 57,850 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 740 hlasů

Režisér

Ron Howard
Režisér

Obsazení

Tom Cruise isJoseph Donnelly
Joseph Donnelly
Nicole Kidman isShannon Christie
Shannon Christie
Thomas Gibson isStephen Chase
Stephen Chase
Robert Prosky isDaniel Christie
Daniel Christie
Barbara Babcock isNora Christie
Nora Christie
Cyril Cusack isDanty Duff
Danty Duff

Podobné tituly

Co žere Gilberta Grapea
Syčák Hesher
Rváčův deník
Vánoční koleda
Muž na Měsíci
Bratři Bloomovi
Marvinův pokoj
Na nože
Ženy v nesnázích
Špinavý prachy
Olověná vesta
Čtyřicetiletá verze