What's happening?

Podívejte se na trailer 1254 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Nevědomí

Nevědomí

Země je vzpomínka, za kterou stojí bojovatApr. 10, 2013USA124 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Planéta Zem to má v roku 2073 spočítané. Drvivý útok mimozemskej civilizácie sa síce pred rokmi podarilo odraziť, ale prestala byť miestom pre život. Ľudia sa z nej odsťahovali a na jej povrchu zostalo len zopár technikov, ktorí z nej majú odčerpať zvyšné prírodné bohatstvo. Jedným z nich je aj Jack (Tom Cruise). Jacka, ktorého na Zemi baví najmä hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že je s Jackom spojená spoločnou minulosťou, hoci na to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom. Ich charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho vie o Jackovi viac než on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho čo uvidí, mu nie je dvakrát najlepšie…

Jacka, kterého na Zemi baví především hledání artefaktů zanikající lidské civilizace, vyvedou z každodenní rutiny dvě události. Tou první je nouzové přistání vesmírné lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost, aniž pro to existuje racionální vysvětlení. Následně je Jack zajat ilegální armádou operující pod zemským povrchem, jejíž charismatický vůdce Beech toho o něm ví víc než on sám. Pod vlivem těchto událostí se Jack rozhodne podívat na svět kolem sebe jinýma očima a z toho, co uvidí, mu není dvakrát dobře…

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách.

Po útoku mimozemské rasy Scavs, je zbytek lidstva nucený žít nad oblaky, kde je před těmito vetřelci v bezpečí. Jack Harper je jedním z posledních opravářů dronů pracujících na Zemi. Zároveň je součástí velké operace, která má za úkol sbírat cenné zdroje, které tu po desetiletích válek zanechali mimozemšťané. Jeho mise se pomalu chýlí ke konci, ovšem po nalezení ženy jménem Julia z trosek havarované lodi se spustí řetězec událostí, které Jacka donutí pochybovat ovšem, co předtím považoval za jasnou věc.

Život na povrchu Zeme už nie je bezpečný pre ľudí, a preto žijú nad oblakmi. Stále však niektorí lietajú dolu, aby získali cenné veci aj napriek nebezpečenstvu. Patrí medzi nich i Jack (Tom Cruise), ktorý pri jednom z takýchto výletov nachádza rozbitú vesmírnu loď a v nej spiacu krásnu ženu (Olga Kurylenko). Po prebudení ju berie so sebou domov – na nebo. Jack zisťuje, že kráska je obyvateľkou Zeme, ale veľmi dávno bola vyslaná na expedíciu na Mars. Rozhovor s ňou necháva veľa otvorených otázok, ktoré bude nutné vyriešiť.

Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Nevědomí
Originální název Oblivion
IMDb hodnocení 7.0 476,654 hlasů
TMDb hodnocení 6.6 8,025 hlasů

Režisér

Obsazení

Tom Cruise isJack Harper
Jack Harper
Morgan Freeman isMalcolm Beech
Malcolm Beech
Olga Kurylenko isJulia Rusakova Harper
Julia Rusakova Harper
Andrea Riseborough isVictoria Olsen
Victoria Olsen
Abigail Lowe isJulia's Child
Julia's Child
Isabelle Lowe isJulia's Child
Julia's Child
David Madison isGrow Hall Survivor
Grow Hall Survivor

Podobné tituly

Enduring Love
Ať vejde ten pravý
Hráči
Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu
Expendables: Postradatelní
Iron Man 3
LEGO® příběh 2
Jack Reacher: Poslední výstřel
Alita: Bojový anděl
Sherlock Holmes
Volání divočiny
Ve jménu Angela