What's happening?

Podívejte se na trailer 595 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Nixon

Nixon

Politický vzestup a pád rozporuplné postavy Richarda Nixona, amerického preyidenta v nejpalčivějším poválečném období Spojených států, který jako jediný musel sám odstoupit ze svého úřadu.Dec. 22, 1995USA190 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Vynikající Anthony Hopkins ztvárnil ústřední postavu strhujícího vyprávění o osudech 37.prezidenta Spojených států, Richarda Nixona, pod nímž je podepsán režisér a producent Oliver Stone.A protože Stone rád provokuje, vybral si tentokrát za námět snad nejožehavější a nejkontroverznější příběh moderní historie. Nixon – znechucený a zavržený, symbol toho nejhoršího v poválečné americké historii – jediný americký prezident, který po prudkém vzestupu a zničující aféře byl okolnostmi nucen odstoupit ze svého úřadu. Navzdory rozporuplnosti jeho „případu“ a skandálům v jeho okolí, má doposud hodně zastánců i odpůrců. Američané jsou spory na toto téma stále rozděleni a jeho osobnost zůstala dodnes palčivou jizvou jejich politických dějin. Celých 190 minut vás Oliver Stone rozhodně udrží přibitých před obrazovkou.

Slavný americký režisér Oliver Stone věnoval tento film kontroverznímu muži, který v roce 1974 musel rezignovat na úřad hlavy státu v důsledku tzv. aféry Watergate. Jmenoval se Richard Milhous Nixon a byl 37. prezidentem USA. Stone se pokouší zachytit jeho život jako celek – nesnadné dětství v chudé rodině, smrt dvou mladších bratrů, postižených tuberkulózou, vztah s manželkou Pat. Sledujeme Nixonův nevuěřitelný politický vzestup – kongresmanem se stal ve třiatřiceti, senátorem čtyři roky poté a viceprezidentem jako devětatřicetiletý. První prezidentské volby v roce 1960 sice prohrál, ale za šest let triumfálně vstoupil do Bílého domu. Vyhrál volby i prodruhé, ale také si zavinil svůj vlastní pád. Ve filmu sledujeme nejen Nixonův osud, ale i panorama celého amerického života.

Nixon
Nixon
Nixon
Originální název Nixon
IMDb hodnocení 7.1 28,356 hlasů
TMDb hodnocení 6.9 188 hlasů

Režisér

Oliver Stone
Režisér

Obsazení

Anthony Hopkins isRichard Nixon
Richard Nixon
Joan Allen isPat Nixon
Pat Nixon
Powers Boothe isAlexander Haig
Alexander Haig
Ed Harris isE. Howard Hunt
E. Howard Hunt
Bob Hoskins isJ. Edgar Hoover
J. Edgar Hoover
E.G. Marshall isJohn Mitchell
John Mitchell
David Paymer isRon Ziegler
Ron Ziegler
Paul Sorvino isHenry Kissinger
Henry Kissinger
Mary Steenburgen isHannah Nixon
Hannah Nixon

Podobné tituly

Po strništi bos
Děti moje
Intrikáni
Osobní strážce
Vykoupení z věznice Shawshank
Lidice
Bronson
Le Mans ’66
Neporazitelný
Gangster Squad – Lovci mafie
The Bad Batch
Majestic