What's happening?

Podívejte se na trailer 651 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Nouzový východ

Nouzový východ

Dec. 19, 2008USA119 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Příběh z Ameriky 50. let vypráví o manželském páru, který hledá cestu, jak uniknout každodenní všednosti a odcizení. Pomůže jim plán odjet do Paříže? V hlavních rolích amerického dramatu se poprvé od dob Titanicu sešli Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Adaptace stejnojmenného románu slavného spisovatele Richarda Yatese je provokativním obrazem amerického manželství viděného očima jeho „účastníků” – manželů Franka a April Wheelerových. Příběh z Ameriky 50. let klade otázku, jež provází mnohé vztahy moderní doby: dokážou dva lidé najít společnou cestu z každodenní všednosti, aniž by se navzájem odcizili? Frank a April se vždycky cítili trochu výjimeční a chtěli žít podle vyšších ideálů. Poté, co se přestěhovali do domu na Revolutionary Road, dali sousedům jasně najevo svou nezávislost a nezájem zařadit se do zaběhnutého života této čtvrti. Byli pevně rozhodnuti, že se nikdy nedají spoutat konvencemi doby, v níž žijí. Přes veškerou snahu se však Wheelerovi ocitnou přesně tam, kde nikdy nechtěli být: stane se z nich rodina jako každá jiná, rodina, která dávno přišla o svůj americký sen. Frank je dobrý manžel, který má solidní rutinní zaměstnání a dávno ztratil mladické nadšení a elán. Z April je frustrovaná žena v domácnosti, která touží po vášni a seberealizaci. Přesto v sobě najdou chuť a sílu začít znovu a lépe. April vymyslí smělý plán, který jim umožní žít tak, jak vždycky chtěli. Znamená to ale opustit pohodlí Connecticutu a vyrazit vstříc neznámé Paříži. Když však plán začne dostávat konkrétní obrysy, oba manželé hrotí situaci do extrémů bez ochoty ke kompromisům – jeden chce za každou cenu uniknout současnému životu, druhý chce zachránit to, co vytvořili. Režie se ujal oscarový Sam Mendes (Americká krása) a v hlavních rolích se poprvé od dob slavného Titanicu sešli Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová.

Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou.

Příběh se odehrává v padesátých letech, kdy se mladý pár Frank (Leonardo DiCaprio) a April (Kate Winslet) Wheelerovi stěhují do domu v Connecticutu. Postupem času mají spolu dvě děti, Frank pracuje v nudné kanceláři a April je tichou ženou v domácnosti. Snaží se čelit problémům, které se v manželství vyskytují. Snímek režíruje Sam Mendes, jenž se vrací ke svému nejzdařilejšímu tématu, jímž je drama.

Nouzový východ
Nouzový východ
Originální název Revolutionary Road
IMDb hodnocení 7.3 188,406 hlasů
TMDb hodnocení 6.9 2,463 hlasů

Režisér

Sam Mendes
Režisér

Obsazení

Leonardo DiCaprio isFrank Wheeler
Frank Wheeler
Kate Winslet isApril Wheeler
April Wheeler
David Harbour isShep Campbell
Shep Campbell
Kathryn Hahn isMilly Campbell
Milly Campbell
Kathy Bates isMrs. Helen Givings
Mrs. Helen Givings
Michael Shannon isJohn Givings
John Givings
Dylan Baker isJack Ordway
Jack Ordway
Richard Easton isHoward Givings
Howard Givings
Zoe Kazan isMaureen Grube
Maureen Grube
Jay O. Sanders isBart Pollock
Bart Pollock

Podobné tituly

Aloha
Lincoln
Chlast
Zelená kniha
Bronson
I’m Still Here
Pár správných chlapů
Kdo mi jde po krku
1492: Dobytí ráje
Constantine
The Peanut Butter Falcon
Americký gangster