What's happening?

Podívejte se na trailer 774 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Nový svět

Nový svět

Dec. 25, 2005USA135 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
10 1 hlas

Synopsis

Píše se rok 1607. Amerika je téměř stejná jako před pěti tisíci lety – obrovská země jevící se jako nekonečná prastará divočina obýváná domorodými kmeny, které žijí v ideální harmonii s přírodou. To se však navždy změní. Tři malé lodě se 103 muži na palubě se plaví dlouhých 3000 mil přes rozsáhlý oceán z rodné Anglie do Nového světa. Na palubě je i John Smith odsouzený za neposlušnost ke smrti oběšením. Kapitán Chritopher Newport ho však osvobozuje, neboť si je dobře vědom, že přežití v neznámé zemi bude vyžadovat každého schopného muže – včetně Smithe, veterána mnohých evropských válek. Malá flotila dosahuje břehu. V budoucnu bude tato země známá jako Virginie, teď je tady ale říše, které vládne mocný náčelník Powhatan. Smith hledá u domordců pomoc a náhodou potká Pocahontas, jednu z dcer Powhatana. Brzy vznikne pouto mezi Smithem a Pocahontas. Pouto tak silné, že dá vzniknout jedné z nejstarších amerických legend.

Legendární režisér Terrence Malick vás zve na objevnou, dobrodružnou a romantickou výpravu ve svém kritiky vysoce ceněném, na Oscara* nominovaném vyprávění o prvních dnech nové Ameriky. Příběh natočený podle skutečných událostí zachycuje vztah impulzivní indiánky Pocahontas (Q’orianka Kilcher) a anglického kapitána Johna Smithe (Colin Farrell), který rozpoutá válku dvou světů o nový národ.

Píše se rok 1607. Amerika je téměř stejná jako před pěti tisíci lety – obrovská země jevící se jako nekonečná prastará divočina obýváná domorodými kmeny, které žijí v ideální harmonii s přírodou. To se však navždy změní. Tři malé lodě se 103 muži na palubě se plaví dlouhých 3000 mil přes rozsáhlý oceán z rodné Anglie do Nového světa. Na palubě je i John Smith (Colin Farrell) odsouzený za neposlušnost ke smrti oběšením. Kapitán Chritopher Newport (Christopher Plummer) ho však osvobozuje, neboť si je dobře vědom, že přežití v neznámé zemi bude vyžadovat každého schopného muže – včetně Smithe, veterána mnohých evropských válek. Malá flotila dosahuje břehu. V budoucnu bude tato země známá jako Virginie, teď je tady ale říše, které vládne mocný náčelník Powhatan (August Shellenberg). Smith hledá u domordců pomoc a náhodou potká Pocahontas (Q’Orianka Kilcher), jednu z dcer Powhatana. Brzy vznikne pouto mezi Smithem a Pocahontas. Pouto tak silné, že dá vzniknout jedné z nejstarších amerických legend

Nový svět
Nový svět
Originální název The New World
IMDb hodnocení 6.7 81,913 hlasů
TMDb hodnocení 6.5 750 hlasů

Režisér

Obsazení

Colin Farrell isCaptain Smith
Captain Smith
Christopher Plummer isCaptain Newport
Captain Newport
Christian Bale isJohn Rolfe
John Rolfe
Wes Studi isOpechancanough
Opechancanough
David Thewlis isWingfield
Wingfield
Yorick van Wageningen isCaptain Argall
Captain Argall

Podobné tituly

Capone
Dějiny násilí
Střílej, abys přežil
Table for Five
Hrdinové a zbabělci
Ošetřovatel
Rozmarné léto
Válka o planetu opic
Klub rváčů
Rambo: Poslední krev
Zmizelá
Báječný den