What's happening?

Podívejte se na trailer 693 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Odpor

Odpor

Odboj: Bielski partizániDec. 31, 2008USA131 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Traja bratia Bielski sa zapísali do dejín II. svetovej vojny ako výnimoční hrdinovia partizánskeho odboja v Bielorusku. Keď v roku 1941 nacisti vyvraždili ich rodinu a ďalších 4000 židovských obyvateľov, bratia dovtedy známi ako bitkári, buriči a rebeli utiekli do bieloruských lesov. Tam vytvorili partizánsku skupinu zloženú takmer výhradne zo Židov a postavili mestečko zvané Jeruzalem v lesoch – sídlo s nemocnicou, mlynom, pekárňou, kúpeľmi, divadlom a synagógou. Skupina bojovala s Nemcami a zároveň sa odvažovala vracať do židovských get, založených Nemcami, aby z nich oslobodzovala najväčšmi ohrozených väzňov. Keď v roku 1944 vyšli títo hrdinovia z lesov, bolo ich viac než 1200.

Bielorusko 1941: špeciálne jednotky SS v spolupráci s miestnou políciou lovia Židov. Zachránia sa traja bratia, ktorí ujdú do lesa, kde sa stretnú so štvrtým bratom (Craig). V lese objavia ďalších Židov, ktorým sa podarilo ujsť. Navzájom si pomáhajú a bojujú proti Nemcom.

Píše se rok 1941 a Židé po celé Evropě jsou vražděni po tisících. Tři bratři se pokouší uniknout jisté smrti skrz hluboké lesy, které znají od dětství. Právě tady začíná jejich zoufalá bitva s nacisty. Daniel Craig, Liev Schreiber a Jamie Bell představují bratry, kteří svádí primitivní zápas o přežití, jenž se mění v něco mnohem důležitějšího – možnost pomstít smrt svých blízkých tím, že zachrání životy tisíců jiných.

Příběh bratrů Bielskich je jedním z nejzajímavějších příběhů 2. světové války. Poprvé se na světlo světa dostal v Bělorusku v roce 1944, když byli místní lidé svědky ohromujícího, téměř surrealistického obrazu: více než 1200 lidí vyšlo z hlubokých a neobydlených běloruských lesů. Příběh se začal skládat dohromady díky vzpomínkám a vyprávění, které si lidé mezi sebou šeptali. Bratři Tuvio (Daniel Craig), Zuse (Liev Schreiber) a Asael Bielski (Jamie Bell) vyrůstali ve farmářské rodině v Bělorusku, které v té době bylo součástí Sovětského svazu. Charismatičtí bratři byli známí jako rváči a rebelové s odporem k autoritám. Když v červnu 1941 nacisté obsadili jejich kraj, byli rychle označeni za vyvolávače nepokojů a sledováni příslušníky SS i místní policií. Brzy se událo několik zdrcujících tragédií. Rodiče a další členové jejich rodiny byli hromadně s dalšími 4000 Židy popraveni. Aby zachránili holé životy, utekli bratři do hlubokých a rozlehlých lesů, které od dětství velmi dobře znali. Tam sestavili partyzánskou skupinu. To, co začalo jako bitva o přežití a touha po pomstě, přerostlo v odhodlání zachránit co největší počet Židů. Pod vedením Tuvii se mise stala úspěšnější, než si kdo kdy dokázal představit. Pro milióny lidí znamenal příchod nacistů nezvratitelný rozsudek smrti. Ale pro židovské bratry Bielské se to stalo voláním “vzhůru do zbraně”, zkouškou testující jejich bratrství, odvahu a vůli bojovat proti zlu kolem sebe. Jejich odhodlání přivedlo tisíce dalších do zoufalé bitvy za přežití. Bratři se odvážili vracet do ghett a pomáhali utéci uvězněným Židům, kteří tam čekali na deportaci a následnou smrt v koncentračních táborech. Po měsících neustálého přesouvání se jim konečně podařilo v lesích založit osadu. Žili v podzemních chatrčích, tzv. zemljankách, postavili si nemocnici, mlýn, pekárnu, lázně a dokonce divadlo a synagogu. Uprostřed okolního hororu vyrostlo místo plné života, které jeho obyvatelé pojmenovali “Jeruzalém v lesích”.

Odpor
Odpor
Originální název Defiance
IMDb hodnocení 7.2 136,054 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 1,155 hlasů

Režisér

Edward Zwick
Režisér

Obsazení

Daniel Craig isTuvia Bielski
Tuvia Bielski
Liev Schreiber isZus Bielski
Zus Bielski
Jamie Bell isAsael Bielski
Asael Bielski
Alexa Davalos isLilka Ticktin
Lilka Ticktin
Allan Corduner isShimon Haretz
Shimon Haretz
Mark Feuerstein isIsaac Malbin
Isaac Malbin
Tomas Arana isBen Zion Gulkowitz
Ben Zion Gulkowitz
Jodhi May isTamara Skidelsky
Tamara Skidelsky
Kate Fahy isRiva Reich
Riva Reich
Iddo Goldberg isYitzhak Shulman
Yitzhak Shulman

Podobné tituly

Wall Street
Vyšinutý
Cable Guy
Velká hra
Hra
Barry Lyndon
Vanilkové nebe
Navždy a daleko
Escape From Pretoria
Pravdivé lži
Cliffhanger
Zhoubné zlo