What's happening?

Osudové setkání

Osudové setkání

Dec. 21, 2000USA136 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Před čtyřiceti lety získal Pulitzerovu cenu. A to bylo naposledy, kdy svět slyšel o Williamu Forresterovi (Sean Connery). Proměnil se v nerudného tajemného starce, uzavřeného celou věčnost ve stěnách svého bytu v Bronxu. Před jeho okny hraje denně basketbal skupina černošských mladíků. Mezi nimi je i sportovně nadaný šestnáctiletý Jamal (Rob Brown), student s velkými literárními ambicemi a mimořádným talentem. Mezi oběma naprosto rozdílnými osobnostmi se zrodí neobvyklé přátelství, které zásadně ovlivní jejich další osudy. Inteligentní chlapec nachází u uzavřeného podivínského spisovatele podporu, díky níž dokáže překonat sociální bariéry a rozvinou naplno své schopnosti. Na oplátku dává svému svéráznému učiteli dávno ztracenou radost ze života i odvahu vyrovnat se s minulostí. Rodinu netvoří vždy jen příbuzenstvo, ale někdy do ní mohou patřit i lidé, které si najdeme, nebo kteří si najdou nás. Právě o tom vypráví film renomovaného režiséra Guse Van Santa.

Samotářský spisovatel William Forrester (Sean Connery) před čtyřiceti lety získal Pulitzerovu cenu. A to bylo naposledy, kdy o něm svět slyšel. Když sportovně nadaný afroamerický chlapec Jamal Wallace (Rob Brown) vleze k Forresterovi do bytu a náhodou tam zapomene batoh plný vlastních spisů, začnou mít události spád, který oba protagonisty překvapí. Když překonají vzájemně své předsudky, nachází Jamal ve Forresterovi prvního příznivce své literární činnosti a svého pozdějšího patrona. Forrester má zase poprvé po dlouhých letech důvod, aby se vzdal své dobrovolně přijaté samoty. Jejich přátelství však projde zatěžkávací zkouškou poté, co je Jamal autokratickým profesorem Crawfordem (F. Murray Abraham) obviněn z plagiátorství. Oba muži stojí před závažným dilematem – Jamal se musí rozhodnout, zda bude následovat svůj sen, nebo zradí drahého přítele. Forrester je zase nucen volit mezi tím, zda zůstane ve své ulitě, nebo se odhodlá pohlédnout na svět novýma očima.

Film vypráví o neobvyklém přátelství dvou naprosto rozdílných osobností. Tajemný stařec William Forrester (Sean Connery) žije ve svém bytě v Bronxu naprosto ukrytý před vnějším světem. Pod jeho okny často hraje basketbal šestnáctiletý Jamal (Rob Brown), student s velkým literárním talentem, který u uzavřeného podivínského spisovatele najde podporu, díky níž dokáže překonat sociální bariéry a rozvinout své schopnosti. Jeho svérázný učitel zase nachází dávno ztracenou radost ze života i odvahu vyrovnat se s minulostí.

Osudové setkání
Osudové setkání
Osudové setkání
Osudové setkání
Osudové setkání
Originální název Finding Forrester
IMDb hodnocení 7.3 81,445 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 668 hlasů

Režisér

Gus Van Sant
Režisér

Obsazení

Sean Connery isWilliam Forrester
William Forrester
Rob Brown isJamal Wallace
Jamal Wallace
F. Murray Abraham isProf. Robert Crawford
Prof. Robert Crawford
Anna Paquin isClaire Spence
Claire Spence
Busta Rhymes isTerrell Wallace
Terrell Wallace
April Grace isMs. Joyce
Ms. Joyce
Michael Pitt isJohn Coleridge
John Coleridge
Michael Nouri isDr. Spence
Dr. Spence
Matt Damon isSteven Sanderson
Steven Sanderson
Richard Easton isProf. Matthews
Prof. Matthews

Podobné tituly

Pár správných chlapů
Cable Guy
Kdo si myslíš, že jsem
Perské lekce
Dravec a feťák
Země naděje
Musíme si pomáhat
Dokonalá bouře
Goemon
Manažeři
Mr. Brooks
Osobní strážce