What's happening?

Podívejte se na trailer 753 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Památkáři

Památkáři

Jan. 24, 2014USA119 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Památkáři jsou unikátní vojenská jednotka, která nasazovala svůj život, aby získala zpět umělecké skvosty, které během II. světové války ukořistili nacisté. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů, původně ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, vede George Clooney v unikátní čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého v historické dobrodružné komedii doplňují například Matt Damon, Bill Murray nebo Cate Blanchett.

Památkáři nejsou žádní nudní patroni, ale unikátní vojenská jednotka, která nasazovala vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvala skvosty, které za trvání Druhé světové války nakradli. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů vede George Clooney ve výjimečné čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého doplňují třeba Matt Damon, Bill Murray, John Goodman nebo Cate Blanchett. Film se odehrává v době, kdy už bylo víceméně jasné, že hitlerovské Německo bude poraženo a pomalu se začínaly napravovat válečné škody. Milovníky umění trápil především nejasný osud tisíců uměleckých děl, které nacisté pro Hitlera a další pohlaváry nakradli a ukryli neznámo kde. Z jejich popudu tak vznikl tým, který postupoval v patách spojeneckých vojsk a hledal stopy po těchto vzácných artefaktech. Vypadalo to jako nesplnitelný úkol: Umělecké poklady se nacházely za nepřátelskou linií a německá armáda byla připravená splnit Hitlerův rozkaz, podle nějž měla být všechna umělecká díla s pádem nacistické říše zničena. Jak mohlo těchto pár mužů doufat v úspěch? Vždyť svými původními profesemi – ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, více rozuměli Michelangelovi než zacházení se zbraněmi. Pod palbou německé armády, v zaminovaných skrýších a vybombardovaných městech riskovali Památkáři své životy, aby ochránili ty největší poklady lidstva.

Profesor umění Frank Stokes je požádán americkým prezidentem, aby vytvořil malou jednotku odborníků, která se má snažit v Američany obsazené Evropě najít a zachránit důležitá umělecká díla. Stokes okolo sebe shromáždí dalších šest odborníků na umění a s nimi vyrazí do Francie. Hned v Normandii však naráží na neochotu velitelů bojových jednotek s nimi spolupracovat. Velitelé nechtějí kvůli nějakým sochám a obrazům riskovat životy svých mužů. Frank své lidi rozdělí do malých skupinek a rozešle je pátrat po konkrétních památkách. James Granger dostane za úkol zkontaktovat se s Claire Simonovou, která byla v obsazené Paříži nucena spolupracovat s Němci v jejich výboru pro umělecké památky. Tato organizace sloužila Němcům pro shromažďování ukradených uměleckých děl a pro jejich odvážení z Francie do Německa. Claire musela několikrát asistovat v situaci, kdy si sám Goering za pomoci velitele Stahla pro sebe vybíral z ukradených památek svou kořist. Granger Claire vyhledá, žena s ním však není ochotna spolupracovat. Další skupinky Stokesových lidí mají jiné specifické úkoly. Prioritou je ochránit Madonu z Brugg a najít velký Gentský oltář. Stokesův muž, Donald Jeffries, sice bruggskou madonu najde, není však schopen ji ochránit před ustupujícími Němci. Jeffries totiž neuspěl se žádostí o několik mužů u velitele místních postupujících amerických jednotek a vydal se do Brugg sám. Vstoupil ještě do neobsazeného města. V katedrále se pokusil společně s kněžími sochu před Němci ukrýt, plán mu ale nevyšel a byl německým důstojníkem zastřelen. Stokes a jeho zbývající muži mají teď i morální povinnost madonu najít. V té době se konečně jednotce začne dařit. V měděném dole u města Merkers najdou ukrytých 16 tisíc obrazů a zlato. To už má však jednotka dalšího mrtvého. Tím je Francouz Jean Claude Clermont, který byl zastřelen německými vojáky, když s kolegou zastavil svůj jeep uprostřed pastvin, aby si prohlédl nádherného koně, který se zde potuloval. Nález obrazů v Merkers však konečně přesvědčí Claire Simonovou, aby začala s Grangerem v Paříži spolupracovat…

Památkáři jsou unikátní vojenská jednotka, která nasazovala svůj život, aby získala zpět umělecké skvosty, které během II. světové války ukořistili nacisté. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů, původně ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, vede George Clooney v unikátní čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého v historické dobrodružné komedii doplňují například Matt Damon, Bill Murray nebo Cate Blanchett.

Film podle skutečné historie vypráví o největším lovu pokladů v historii. Památkáři jsou méně známou vojenskou jednotkou, která působila během světové války. Jejím úkolem bylo najít, zachránit a vrátit evropské umělecké poklady, které naloupili nacisté v jimi obsazených zemích – od děl Michelangela a Da Vinciho až po van Eycka a Vermeera. Byl to téměř nesplnitelný úkol, který se často odehrával za nepřátelskými liniemi a pod palbou německé armády, která měla rozkazy tyto poklady zničit, aby po pádu říše nezůstalo nic. Těchto sedm vojáků – původně ředitelů galerií, kurátorů a historiků umění – bojuje s časem, aby zabránilo zničení dokladů staleté evropské kultury.

Film zobrazující události během druhé světové války, kdy se skupina spojenců, historiků i muzejních kurátorů pokouší získat zpět a uchovat důležitá umělecká i kulturní díla ukradená nacisty během jejich tažení. Začíná závod s časem, aby tyto světové cennosti Hitler nezničil.

Skutočný príbeh sa odohráva v čase, keď už bolo viac-menej jasné, že hitlerovské Nemecko bude porazené. Pomaly sa začínajú naprávať vojnové škody. Milovníkov umenia trápi predovšetkým nejasný osud tisícov umeleckých diel, ktoré nacisti nakradli pre Hitlera a ďalších pohlavárov, a ukryli nevedno kde. Z ich popudu vznikol špeciálny vojenský tím, ktorý postupoval v pätách spojeneckých vojsk a hľadal stopy po týchto vzácnych artefaktoch. Vyzeralo to ako nesplniteľná úloha – umelecké poklady sa nachádzali za nepriateľskou líniou a nemecká armáda bola pripravená splniť Hitlerov rozkaz, podľa ktorého mali byť všetky umelecké diela s pádom nacistickej ríše zničené. Ako mohlo týchto zopár mužov dúfať v úspech? Veď svojimi pôvodnými profesiami – ako riaditelia múzeí, kurátori a historici umenia – väčšmi rozumeli Michelangelovi než zaobchádzaniu so zbraňami. Pod paľbou nemeckej armády, v zamínovaných skrýšach a zbombardovaných mestách riskovali Pamiatkari svoje vlastné životy, aby ochránili najväčšie poklady ľudstva.

Památkáři
Památkáři
Památkáři
Originální název The Monuments Men
IMDb hodnocení 6.1 122,751 hlasů
TMDb hodnocení 6 2,606 hlasů

Režisér

Obsazení

Matt Damon isLt. James Granger
Lt. James Granger
Cate Blanchett isClaire Simone
Claire Simone
George Clooney isLt. Frank Stokes
Lt. Frank Stokes
Bill Murray isSgt. Richard Campbell
Sgt. Richard Campbell
John Goodman isSgt. Walter Garfield
Sgt. Walter Garfield
Hugh Bonneville is2nd Lt. Donald Jeffries
2nd Lt. Donald Jeffries
Sam Hazeldine isColonel Langton
Colonel Langton
Jean Dujardin is2nd Lt. Jean-Claude Clermont
2nd Lt. Jean-Claude Clermont
Bob Balaban isPvt. Preston Savitz
Pvt. Preston Savitz
Holger Handtke isColonel Wegner
Colonel Wegner

Podobné tituly

Temný rytíř povstal
Plán útěku 2
Spider-Man: Homecoming
Jack Ryan: V utajení
Velký Gatsby
The Magic Flute
Koktejl
Hnüs
Monstrum
Hair Love
Ragtime
Tanec s vlky