What's happening?

Podívejte se na trailer 630 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Pásky z Nagana

Pásky z Nagana

Feb. 22, 2018USA73 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Dokument Nagano Tapes mapuje cestu podceňovaného týmu turnajem století, ukazuje dosud neviděné záběry, uvádí sport do historických souvislostí a skrze výpovědi Kanaďanů dává i tušit, jak moc tenhle hokejový národ trpí porážkou i po 20 letech.

Olympijský hokejový Turnaj století v Naganu 1998 trochu z odstupu a nadhledu v dokumentu Ondřeje Hudečka.

Olympijské hry v Naganu v roce 1998 se nesmazatelně zapsaly do paměti všech sportovních fanoušků. 20 let od „Turnaje století“ natočil oceňovaný režisér Ondřej Hudeček dokument o tomto fenomenálním vítězství českých hokejistů, které přibližuje skrze dobové i historické záběry, ale i aktuální rozhovory s účastníky tehdejšího turnaje.

Strhující sportovní dokument Ondřeje Hudečka s energií připomíná historické vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu v roce 1998, které rámuje historickým kontextem rusko-českých vztahů. Vzpomínky hvězd jako Dominik Hašek, Jaromír Jágr či Eric Lindros se střídají s unikátními archivními záběry.

Třicet let po vstupu vojsk rudé armády na území Československa a devět let od sametové revoluce mají hráči prestižní hokejové ligy NHL možnost účastnit se vůbec poprvé v historii zimních olympijských her v Naganu. Český národní tým tak posílily legendy jako Jaromír Jágr, Dominik Hašek nebo Martin Straka. Jak na tyto olympijské hry, často nazývané turnaj století, naše hvězdy vzpomínají? A co zlaté medaile z Nagana znamenají pro generaci vašich rodičů a pro novodobé dějiny České republiky?

Pásky z Nagana
Originální název The Nagano Tapes
IMDb hodnocení 9.4 216 hlasů
TMDb hodnocení 9.5 2 hlasů

Režisér

Obsazení

Podobné tituly

Trabantem až na konec světa
Afrikou na pionýru
Where to Invade Next
Efekt Vašulka
Kripl kemp: Revoluce na kolečkách
Tajná láska
Karel
Odložený případ Hammarskjöld
Králové videa
Loose Change: Final Cut
Trabantem napříč Afrikou
Cesta do Romy