What's happening?

Podívejte se na trailer 609 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Persepolis

Persepolis

Jun. 27, 2007France95 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Originální film byl oceněn cenou poroty. Komiks vyšel snad ve všech evropským zemích a těší se velké oblibě. U nás jej vydalo vydavatelství BB art. Do českých kin bude film uveden v listopadu tohoto roku.

O Zlatou plamu v Cannes bojoval tento celovečerní animovaný film francouzské režisérky původem z Íránu, Marjane Satrapi, která napsala a nakreslila první íránský komiks všech dob, a na jehož základě pak vznikl tento celovečerní film. Autobiografický příběh s lehkostí popisuje její krušné dětsví a dospívání v Íránu za dob islámské revoluce, války s Írákem a následného režimu. S humorem a lehkostí znázorňuje rozdílné vnímání kultury v evropském a arabském světě. A protože je to příběh umíněné dospívající holky, která si vždycky prosadí svoje a která žije v tuhém ideologickém režimu nesnášejícím odlišné názory, je to samozřejmě i příběh rebelantství a svobody.

Kritiky uznávaný memoár Marjane Satrapiové s názvem „Persepolis“ ožívá v tomto zábavném a upřímném animovaném celovečerním filmu. Snímek vypráví dojemný příběh o mladé umíněné dívce a jejím dospívání v Íránu za dob islámské revoluce. Rodiče se začnou obávat o bezpečí neohrožené Marjane a rozhodnou se ji poslat do školy v Rakousku. Bezbranná a opuštěná Marjane prožívá v cizím městě typické strasti puberty. Navíc zde musí odrážet narážky na náboženský fundamentalismus, kvůli kterému uprchla ze své vlasti. Postupem času ji společnost přijímá mezi sebe a ona dokonce prožije i lásku. Po dokončení střední školy ale zůstává sama a její stesk po domově je stále nesnesitelnější. Aby mohla být zase se svou rodinou, rozhodne se Marjane vrátit zpátky do Íránu. Třebaže to znamená nosit šátek na hlavě a být součástí tyranské společnosti.

Persepolis
Persepolis
Persepolis
Originální název Persepolis
IMDb hodnocení 8.0 86,969 hlasů
TMDb hodnocení 7.9 1,213 hlasů

Režisér

Obsazení

Chiara Mastroianni isMarjane adulte et adolescente (voice)
Marjane adulte et adolescente (voice)
Danielle Darrieux isGrand-mère de Marjane (voice)
Grand-mère de Marjane (voice)
Catherine Deneuve isMère de Marjane (voice)
Mère de Marjane (voice)
Simon Abkarian isPère de Marjane (voice)
Père de Marjane (voice)
Gabrielle Lopes Benites isMarjane enfant (voice)
Marjane enfant (voice)
François Jerosme isOncle Anouche (voice)
Oncle Anouche (voice)
Tilly Mandelbrot isLali (voice)
Lali (voice)
Sophie Arthuys isWalla (voice)
Walla (voice)
Arié Elmaleh isWalla (voice)
Walla (voice)
Mathias Mlekuz isWalla (voice)
Walla (voice)

Podobné tituly

Teorie tygra
Muži, kteří nenávidí ženy
Testament
Chicagský tribunál
Horton
Úkryt
Papicha
Valmont
Ava: Bez soucitu
Buchty a klobásy
Milk
Památkáři