What's happening?

Podívejte se na trailer 681 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Plán útěku

Plán útěku

Nikdo se nevyrovná sám.Oct. 09, 2013USA115 Min.R
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Ray Breslin je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz – a efektních útěků – odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení“ se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí…

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  – a efektních útěků – odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení“ se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí… Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově“ stává místní vězeňský boss – Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán?

Ray Breslin má nebezpečný způsob obživy, je spolumajitelem bezpečnostní agentury, která pracuje pro Federální úřad pro vězeňství. Rayovým úkolem je v utajení proniknout do věznice, zjistit, jaké má zařízení slabiny, a dostat se ven. Své znalosti a zkušenosti využívá k navrhování vlastních bezpečnostních systémů pro káznice s nejvyšší ostrahou. Nová zakázka, kterou obdrží, se moc nelíbí jeho dvěma kolegům. Tentokrát se Ray ocitá ve vězení, postaveném podle jeho vlastních zabezpečovacích návrhů. V momentě, kdy si uvědomí, že na něj někdo nastražil past, okusí dopad obušků sadistických dozorců, jimž šéfuje perfekcionismem posedlý ředitel věznice. Pokud si chce zachránit život a dostat se na svobodu, musí spojit své síly s místním vězeňským bossem a překupníkem Emilem Rottmayerem.

Hlavním hrdinou je vězeňský architekt Ray Breslin (Sylvester Stallone), který se do jednoho ze svých výtvorů neprávem dostane. Pokud chce vypátrat, kdo ho černě obvinil, musí z vězení nějakým způsobem uniknout.

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je předním světovým odborníkem na konstrukce vězeňských zařízení. Po analýze každého špičkového vězení a získání široké škály schopností jak přežít, dokáže Ray vytvořit věznice, ze kterých je prakticky nemožné uniknout. Nyní se ale sám ocitá za mřížemi ve věznici, kterou sám navrhoval. Musí uniknout a najít toho, kdo jej dostal do této svízelné situace.

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz – a efektných útekov – odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto „nápravno- výchovného zariadenia“ sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba… Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom „domove“ stáva miestny väzenský boss – Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán?

Ray Breslin (Sylvester Stallone) je uznávaný architekt, navrhujúci tie najmodernejšie väznice, z ktorých niet úniku. Do jedného zo svojich výtvorov je nakoniec po krivom obvinení uväznený. Podarí sa mu naplánovať útek, preľstiť vlastný systém a nájsť tých, ktorí ho za mreže poslali?

Plán útěku
Plán útěku
Plán útěku
Originální název Escape Plan
IMDb hodnocení 6.7 223,238 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 3,492 hlasů

Režisér

Obsazení

Arnold Schwarzenegger isEmil Rottmayer
Emil Rottmayer
Jim Caviezel isWillard Hobbes
Willard Hobbes
Amy Ryan isAbigail Ross
Abigail Ross
Sam Neill isDr. Kyrie
Dr. Kyrie
Vincent D'Onofrio isLester Clark
Lester Clark

Podobné tituly

Gravitace
Vetřelec³
Suburbicon: Temné předměstí
Sedm
Tmavomodrý svět
Godzilla vs. Kong
Pomsta
Dokonalý svět
Dannyho parťáci
Mission: Impossible – Fallout
Neznámý svůdce
Terminátor 2: Den zúčtování