What's happening?

Podívejte se na trailer 122 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Po strništi bos

Po strništi bos

Po strnisku bosý Aug. 17, 2017Czech Republic111 Min.Not Rated
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Osemročný Eda je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé. Edu Součka a jeho mamičku a otecka už diváci poznajú z filmu Obecná škola. Vo filme Po strništi bos sa príbeh vracia na samotný začiatok, do Edovho raného detstva. Do času, kedy jeho otecko odmietne príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musí z Prahy odsťahovať na vidiek. Malé mesto, kde chlapec doteraz trávil len krátke chvíle prázdnin, sa teraz stáva jeho domovom. Eda si musí nájsť cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, ktorej svet je úplne odlišný od toho mestského, ale aj k nečakanému rodinnému tajomstvu, a hlavne k vlastnej odvahe.

Rodina osmiletého Edy Součka je za protektorátu donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s příbuznými včetně přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klučičí partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale i k zasutým rodinným tajemstvím, která pomalu vyplouvají na povrch.

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.

Edu Součka a jeho rodiče známe z filmu Obecná škola. Nyní se však přeneseme do těžké doby Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy nucena vystěhovat se z Prahy na venkov. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s příbuznými. Hrůzy války vnímá chlapec milosrdnou dětskou optikou, jež nabízí hlavně prostor pro dobrodružství. V poetickém filmu Jana Svěráka tak Eda nachází cestu nejen k místní partě kluků, ale i k vlastní rodině.

Po strništi bos
Originální název Po strništi bos
IMDb hodnocení 6.7 785 hlasů
TMDb hodnocení 5.3 19 hlasů

Režisér

Jan Svěrák
Režisér

Obsazení

Jan Tříska isEda's grandfather
Eda's grandfather
Oldřich Kaiser isEda's uncle Vlk
Eda's uncle Vlk
Hynek Čermák isEda's uncle
Eda's uncle
Viera Pavlíková isEda's grandmother
Eda's grandmother
Miroslav Táborský isgardener Kostál
gardener Kostál

Podobné tituly

Toy Story 4: Příběh hraček
Evita
Letec
Akta Pentagon: Skrytá válka
Zvláštní dny
REVENANT Zmrtvýchvstání
Malibu Hot Summer
Byla to divoká noc
Stav milosti
Vrahův polibek
Mr. Brooks
Cesta