What's happening?

Podívejte se na trailer 792 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Život není měřen v minutách, ale v okamžicích.Dec. 25, 2008USA166 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
10 1 hlas

Synopsis

Jednoho dne se narodí dvěma manželům vytoužené dítě. Místo radosti je ale čeká šok, když zjistí, že dítě vypadá jako stařec. Otec ho tedy pohodí před domem pro staré, kde se ho ujmou a čekají, že znetvořené dítě brzy zemře. Benjamin ale neumírá. Naopak roste a sílí. Časem se vydává do světa, aby ale zjistil, že nejlépe mu bylo doma. Po jeho návratu se setkává se svou přítelkyní z dětství, která vyrostla do nádherné ženy. Jak se z Benjamina stává mladý muž, začínají se v něm probouzet city vůči ní. Jak ale jejich vztah vydrží, když Daisy je předurčeno stárnout a Benjaminovi mládnout?

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální.

„Životu lze porozumět jen zpětně, ale musí se žít kupředu.“ Život Benjamina Buttona (Brad Pitt) byl podivuhodný už od samého začátku. Na konci 1. světové války, kdy se narodil, našli malého Benjamina na schodech manželé černé pleti a tvora, ne nepodobnému miminu, se ujali. Doktor konstatoval, že tahle zvláštní bytost velikosti novorozeněte je veskutečnosti osmdesátiletý stařec. Zatímco všichni očekávali, že Benjamin bude stárnout dál a nakonec zemře, on mládl. Okolo jeho sedmi let, se setkává s malou Daisy (Cate Blanchett), se kterou se spřátelí. Jak už to tak bývá, Daisy se stane jeho osudovou láskou, ke které se opakovaně a rád vrací v průběhu jeho dobrodružného života.

Další film Davida Finchera (Sedm, Klub rváčů) našel velkou inspiraci ve stejnojmenném díle amerického spisovatele F. Scotta Fitzgeralda (1922).

 

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Originální název The Curious Case of Benjamin Button
IMDb hodnocení 7.8 567,238 hlasů
TMDb hodnocení 7.5 8,616 hlasů

Režisér

David Fincher
Režisér

Obsazení

Cate Blanchett isDaisy Fuller
Daisy Fuller
Brad Pitt isBenjamin Button
Benjamin Button
Tilda Swinton isElizabeth Abbott
Elizabeth Abbott
Julia Ormond isCaroline Fuller
Caroline Fuller
Elle Fanning isDaisy Age 7
Daisy Age 7
Madisen Beaty isDaisy Age 10
Daisy Age 10
Jason Flemyng isThomas Button
Thomas Button
Elias Koteas isMonsieur Gateau
Monsieur Gateau
Josh Stewart isPleasant Curtis
Pleasant Curtis

Podobné tituly

Muži, ženy a děti
Titanic
Pláž
Parazit
Potopa
Zmizelá
Obr Dobr
Narušitel systému
Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun
Podraz
Dva papežové
Po přečtení spalte