What's happening?

Podívejte se na trailer 477 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Přání smrti

Přání smrti

Jak daleko zajdete při ochraně své rodiny?Mar. 02, 2018USA107 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Lekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať – zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka (Elisabeth Shue) zomiera a dcéra (Camila Morrone) zostane v nemocnici ležať v kóme. Rúca sa mu celý svet a policajti len bezmocne krčia plecami, pretože podobných prípadov riešia denne desiatky. Hnaný túžbou po pomste, Paul berie zákon do vlastných rúk a ozbrojený vyráža do ulíc, aby nevinným životy zachraňoval a zločincom ich bral. Chicago má nového hrdinu, ktorý verí, že spravodlivosť ešte existuje.

Z láskavého doktora (Bruce Willis) sa stáva vraždiace monštrum po tom, čo jeho rodinu rozdelí tragická udalosť, pri ktorej mu násilníci zavraždia manželku a znásilnia dcéru. Remake rovnomenného filmu s Charlesom Bronsonom z roku 1974, ktorý vznikol podľa knižnej predlohy z pera Briana Garfielda, natočil Eli Roth.

Lékař Paul Kersey má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka umírá a dcera zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje.

Paul Kersey je lékař a má narozeniny. Od ženy  a dcery dostane dárek a chystají se odejít na večeři, když doktora náhle odvolají k případu do nemocnice. Právě tato situace mu zcela změní život. Zatímco je v nemocnici totiž jeho dům přepadnou lupiči a situace se vyhrotí natolik, že jeho ženu i dceru postřelí a utečou. Kersey se tak v nemocnici setká s mrtvou ženou, která střelbu nepřežila a postřelenou dcerou, která je v kómatu. Případu se ujmou dva detektivové, které začne Kersey doslova pronásledovat, aby urychlil jejich práci. Chce dopadnout všechny, kteří se na jeho bolesti podíleli. Detektivové jsou ale beze stopy. Kersey je denně bombardován zprávami o krádežích, znásilněních a střílení ve městě. Touha dopadnout gang, který mu ublížil eskaluje natolik, že když mu do nemocnice dovezou postřeleného gangstera, kterému na sále vypadne zbraň z kapsy, Kersey neváhá a zbraň si nechá. Začíná trénovat a vychází do ulic, aby zasáhl u několika přepadení. Pokaždé pachatele bez milosti zastřelí a v kapuci na hlavě mizí ve tmě. Přesto ho svědkové natáčejí a videa z přestřelek v nočním městě se stávají hitem internetu. Získává přezdívku Smrťák. Rozbíhá se veřejná debata o tom, zda má právo brát zákon do svých rukou, nebo je naopak hrdina, když policie je pomalá a bezmocná. Kersey mezitím dál pátrá po vrazích své ženy. Postupně likviduje jednoho lupiče za druhým až se dostane k hlavě gangu a dojde k přestřelce, při které jsou oba protivníci postřeleni. Kersey si musí ránu ošetřit sám. Hlava gangu naopak neváhá a nechá se převézt do nemocnice, kde je také Kerseyho dcera. Tam gangstera vyslechnou detektivové a dostávají se na stopu Smrťáka, kterým je právě Kersey. Chybí jim ale důkazy a také ho kryje Kerseyho bratr…

Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Přání smrti
Originální název Death Wish
IMDb hodnocení 6.4 61,602 hlasů
TMDb hodnocení 6 1,708 hlasů

Režisér

Eli Roth
Režisér

Obsazení

Bruce Willis isPaul Kersey
Paul Kersey
Vincent D'Onofrio isFrank Kersey
Frank Kersey
Dean Norris isDetective Rains
Detective Rains
Elisabeth Shue isLucy Kersey
Lucy Kersey
Camila Morrone isJordan Kersey
Jordan Kersey
Jack Kesy isThe Fish
The Fish
Mike Epps isDr. Chris Salgado
Dr. Chris Salgado

Podobné tituly

Constantine
Zóna soumraku
Špinavý prachy
Richard Jewell
Lolita
Transformers 3: Temná strana Měsíce
Památkáři
Cliffhanger
Opravdová kuráž
5 dětí a To
Hannibal
Skywatch