What's happening?

Podívejte se na trailer 684 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Pravidla mlčení

Pravidla mlčení

Kto s tebou zostaneSep. 06, 2012USA121 Min.R
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Hlavním hrdinou filmu je bývalý politický aktivista (Robert Redford), který se po prozrazení své identity musí dát na útěk před mladým novinářem (Shia LaBeouf) vydávajícím se po jeho stopě.

Jim Grant je právník a osamělý otec, který vychovává svou dceru v poklidném předměstí ve městě Albany ve státě New York. Když ale mladý a průbojný reportér Ben Shepard odhalí Grantovu skutečnou identitu bývalého protiválečného radikála, hledaného v sedmdesátých letech pro vraždu, život, jaký posledních více než třicet let znal, vezme za své. Dlouholetý právník Grant se musí dát na útěk. Je na něj vyhlášeno pátrání samotnou FBI, která je mu v patách, a on se vydává na pouť za jedinou osobou, která je schopna jeho jméno očistit. Zatímco Grant znovu otvírá staré rány a setkává se s bývalými členy své protiválečné skupiny Weather Underground, uvědomuje si Shepard, že mu na tom všem cosi nesedí. FBI je Grantovi stále blíž a Shepard mezitím odhaluje překvapivá tajemství, která Grant posledních třicet let střežil.

adikální protiválečná skupina Weather Underground spáchala v šedesátých letech kromě několika bombových atentátů také loupežné přepadení banky, při němž zemřel strážný. Po třiceti letech je jedna z aktérek (Susan Sarandonová) dopadena FBI, přičemž spustí řetězec reakcí, jež vedou až k odhalení dalšího člena skupiny – právníka Nicka Sloana, léta se skrývajícího pod jménem Jim Grant (Robert Redford). Na stopu Sloana navíc FBI přivádí agilní reportér Ben Shepard (Shia LaBeouf), který postupně zjišťuje, že prchajícího právníka možná nemotivuje jen strach z vězení, ale nejspíše snaha očistit své jméno.  Adaptace knihy Neila Gordona je thrillerem ze staré školy, který může připomínat Tři dny Kondora (1975) či spíše pozapomenutý snímek Sidneyho Lumeta Čas zastavit se (1975). Výborně obsazený film si takřka celou dobu stopáže udržuje napínavé tempo, zatímco pod povrchem řeší otázky viny, svědomí a ideálů šedesátých let, které jsou jen zdánlivě mrtvé.

Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Pravidla mlčení
Originální název The Company You Keep
IMDb hodnocení 6.4 31,157 hlasů
TMDb hodnocení 6.1 458 hlasů

Režisér

Obsazení

Shia LaBeouf isBen Shepard
Ben Shepard
Julie Christie isMimi Lurie
Mimi Lurie
Susan Sarandon isSharon Solarz
Sharon Solarz
Nick Nolte isDonal Fitzgerald
Donal Fitzgerald
Chris Cooper isDaniel Sloan
Daniel Sloan
Terrence Howard isFBI Agent Cornelius
FBI Agent Cornelius
Stanley Tucci isRay Fuller
Ray Fuller

Podobné tituly

Elektra Luxx
Nový svět
Hair Love
Blízká setkání třetího druhu
Tváří v tvář smrti
Lolita
Láska nebeská
Brexit: The Uncivil War
5 dětí a To
Wall Street: Peníze nikdy nespí
Pravdivá romance
Modelář