What's happening?

Podívejte se na trailer 643 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Prometheus

Prometheus

Hledání našeho počátku může znamenat náš konecMay. 30, 2012USA124 Min.R
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Tím vedcov objaví kľúč k počiatkom ľudstva na Zemi a vydá sa na vzrušujúcu cestu do najtemnejších kútov vesmíru za mimozemskou civilizáciou, ktorá nám zanechala svoju adresu na hviezdnej mape. V decembri 2093 pristane výskumná vesmírna loď Prometheus na mesiaci vzdialenej planéty, kde podľa výpočtov môžu žiť mimozemšťania, ktorí pravdepodobne stvorili ľudstvo. Členovia posádky, vedci aj zástupcovia korporácie, ktorá misiu financuje, však majú rozdielnu motiváciu aj ciele, prečo sa expedície zúčastňujú. V mohutnom jaskynnom komplexe objavia vedci  zdanlivo mŕtve telá veľkých bytostí, ale narušia ochrannú atmosféru priestoru, kde majú mimozemšťania uloženú biologickú zbraň hromadného ničenia, pripravenú na vyhladenie ľudstva na Zemi, keby sa vymklo spod kontroly. Nezničiteľné monštrá sa aktivujú… Posádka Promethea nie je pripravená na nepredstaviteľnú hrôzu, ktorá ju čaká a netuší, že práve ona bude musieť zviesť desivý a rozhodujúci súboj o záchranu budúcnosti ľudskej rasy na Zemi.

Dva mladí, úspěšní archeologové Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) objevili na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru. S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí. Oba však mají poněkud rozdílnou motivaci, proč se expedice účastní. Elisabeth věří, že lidstvo bylo stvořeno vyšší mocí a chce se se stvořiteli setkat a pochopit původ lidské existence, zatímco Holloway se převážně snaží uvést věci na pravou míru. Nikdo z posádky ovšem není připraven na nepředstavitelnou hrůzu, která na ně čeká a netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti lidské rasy.

Bible tvrdí, že nás stvořil Bůh. Nadzemská moc, která rozhoduje nad naším osudem a řídí naše kroky. Kolébka života a rajská zahrada však nemusí ležet v našem koutě vesmíru. A možná nás nestvořil jeden Bůh, ale bohové, inženýři života. Pod povrchem Země archeologové našli stopy, které to naznačují a zároveň ukázali cestu k těmto stvořitelům a tím i ke klíči našeho původu, který se skrývá v temných, neprobádaných útrobách komplexu ležícího světelné roky daleko. Tým vědců a výzkumníků se po těchto stopách otisknutých v naší planetě vydává na cestu, která má odhalit počátek života na Zemi a také finančně zajistit korporaci, která je vyslala.
Tímto snímkem se legendární filmař Ridley Scott vrací do vod vědecko-fantastického žánru, který více než před třiceti lety pomáhal definovat a zároveň osvětluje události, které předcházely dnes již legendární klasice, snímku Vetřelec.

Prometheus
Prometheus
Prometheus
Prometheus
Prometheus
Prometheus
Prometheus
Prometheus
Prometheus
Prometheus
Originální název Prometheus
IMDb hodnocení 7.0 560,398 hlasů
TMDb hodnocení 6.4 8,688 hlasů

Režisér

Ridley Scott
Režisér

Obsazení

Noomi Rapace isDr. Elizabeth Shaw
Dr. Elizabeth Shaw
Charlize Theron isMeredith Vickers
Meredith Vickers
Logan Marshall-Green isCharlie Holloway
Charlie Holloway
Guy Pearce isPeter Weyland
Peter Weyland
Rafe Spall isMillburn
Millburn

Podobné tituly

Robin Hood
Na nože
Věc – Počátek
Star Trek: Do neznáma
Quantum of Solace
Berlínské spiknutí
Spectre
Rambo III
Skywatch
Tlapková patrola ve filmu
Čelisti
Avengers: Endgame