What's happening?

Podívejte se na trailer 1316 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Propast

Propast

Aug. 09, 1989USA163 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Když je americká jaderná ponorka je záhadně napadena neznámřm plavidlem, posádka Deepcoru – podvodní plošiny pro olejové vrty – neochotně souhlasí s prozkoumáním vraku. Ponorku objeví v hloubce 600 metrů, ta však balancuje na skalnatém okraji srázu Caymen Trough – PROPASTI hluboké okolo čtyř kilometrů. Tam začíná neuvěřitelné dobrodružství, v němž jsou členové posádky uvrženi do temného srdce PROPASTI, aby čelili síle tak děsivé a silné, že by mohla zničit celé lidstvo a během něhož zjišťují, že oni jediní mohou zachránit svět od strašlivého tajemství, které leží hluboko na dně PROPASTI.

Nedaleko Kuby se americká jaderná ponorka Montana málem srazí s neznámým, rychle se pohybujícím tělesem. Narazí do podmořského útesu a klesne do hlubin. Americké námořnictvo nemůže v důsledku blížící se bouře zahájit záchranné práce vlastními prostředky a proto požádá o spolupráci podmořskou vrtnou věž Deepcore, která pracuje poblíž místa nehody. Velitel Bud Brigman není příliš nadšen, protože celou akci má řídit speciální jednotka SEAL a navíc s vojáky přichází na stanici také Budova manželka Lindsey, s níž se právě rozvádí. Úkolem záchranného týmu je zjistit, zda někdo z ponorky přežil a deaktivovat jaderné nálože. Na hladině propukne hurikán, Brigman však nemůže odpojit spojovací kabel, protože velitel vojáků, poručík Coffey, podléhající pomalu podmořské psychóze, obsadil miniponorku, aby se mohl vypravit pro jednu z jaderných hlavic. Bouře utrhne z lodi jeřáb a ten padá přímo na Deepcore. Těsně jej mine, ale málem stanici strhne do propasti. Lindsey dokáže v těžce poškozené stanici obnovit dodávku elektřiny, pokud se však včas nedostanou na hladinu, dojde jim kyslík. V oceánu kolem stanice se několikrát objeví podivná světla, vylétající z propasti. Lindsay je přesvědčena, že jde o mimozemskou civilizaci, pokoušející se o kontakt, Coffey se domnívá, že to jsou Rusové, které je třeba zničit. Zmocní se stanice a vyšle do propasti načasovanou jadernou hlavici. Brigmanovi a jeho lidem se podaří vojáky přemoci, zdá se však, že je pozdě. Bud se rozhodne obětovat vlastní život, sestoupit do propasti a hlavici zneškodnit. Ví, že návrat nebude možný.

V době studené války byla napadena americká  jaderná ponorka a uvázla v hloubce 20 000 stop. Námořnictvo požádalo speciálně vybavený tým ropných těžařů, kteří pracují nedaleko, aby se ji pokusili lokalizovat a určit příčinu havárie. Ti při riskantním sestupu pod hladinu zjišťují, že mořské hlubiny skrývají tajemství, které nepochází z tohoto světa… Posádka americké nukleární ponorky Montana zaznamená na svých přístrojích cizí plavidlo, které se k nim pohybuje nezvykle velkou rychlostí. Náhle se všechny přístroje vypnou a nefunguje vůbec nic. Když se neznámé plavidlo vzdálí, činnost všech přístrojů se obnoví. Ale to už ponorka naráží do skály a vzápětí klesá nenávratně ke dnu… Poté, co americké námořnictvo zachytí signál z vypuštěné bóje, zahájí záchrannou akci. Z důvodu blížící se bouře požádá o pomoc i posádku nedaleké podmořské ropné plošiny. K posádce plošiny se přidává skupina vojáků a také Lindsey Brigmanová, konstruktérka plošiny. Po pobytu v přetlakové komoře se začne u velitele vojenské jednotky, poručíka Hirama Coffeye, projevovat přetlakový syndrom způsobující šílenství. Snaží se za každou cenu skrýt. Z plošiny, jejímž velitelem je Bud Brigman, ex-manžel Lindsey, se vydává původní posádka spolu s vojáky k potopené ponorce. Na místě ale zjišťují, že nikdo nepřežil. Během průzkumu ponorky se znovu objevuje neznámé světelné plavidlo způsobující výpadek proudu. Po návratu na plošinu dostane poručík Coffey rozkaz od velitele odmontovat z ponorky jednu jadernou hlavici. Domnívá se totiž, že jde o ruské plavidlo. Původní posádka se o tom ale nemá dovědět… Kvůli zuřící bouři nad hladinou se ulomí jeřáb kotvící plošinu. Zřítí se do vody a dopadne přímo na plošinu, která je tím velmi poškozena. Začne do ní vnikat voda a při vzniklém chaosu pár členů posádky zahyne. Zbylí členové se snaží plošinu opravit. Během oprav mimo plošinu se před Lindsey objeví mimozemské plavidlo. Její zážitek jí však nikdo z posádky nevěří…

Když je americká jaderná ponorka je záhadně napadena neznámým plavidlem, posádka Deepcoru – podvodní plošiny pro olejové vrty – neochotně souhlasí s prozkoumáním vraku. Ponorku objeví v hloubce 600 metrů, ta však balancuje na skalnatém okraji srázu Caymen Trough – Propasti hluboké okolo čtyř kilometrů. Tak začíná neuvěřitelné dobrodružství, v němž jsou členové posádky uvrženi do temného srdce Propasti, aby čelili síle tak děsivé a silné, že by mohla zničit celé lidstvo a během něhož zjišťují, že oni jediní mohou zachránit svět od strašlivého tajemství, které leží hluboko na dně Propasti.

Americká jadrová ponorka Montana zaznamená v Kajmanskej oblasti neďaleko Kuby silný podmorský pohyb. Po strate energetických zdrojov sa potopí do hĺbky 200 stôp. Vojsko požiada o pomoc posádku podmorskej vrtnej veže Deepcore. Veliteľ veže Bud Brigman (Ed Harris) nie je nadšený, pretože záchranná operácia sa má realizovať pod vedením poručíka Coffeyho (Michael Biehn) a s účasťou Budovej manželky Lindsey (Mary Elizabeth Mastrantoniová). Na hladine je hurikán. Padajúci žeriav lanom stiahne aj vrtnú vežu na okraj podmorskej priepasti. V nej svetielkujú inteligentné mimozemské bytosti žijúce na dne oceána. Môžu sa prejaviť ako dlhý had vody, schopný nabrať podobu jednotlivých členov posádky, s ktorými sa pokúšajú komunikovať. Vojaci proti nim použijú jadrovú zbraň. Výskumníci chcú naopak znefunkčniť naprogramovanú jadrovú nálož, ktorá spadla až na dno podmorskej priepasti do hĺbky 17-tisíc stôp, kde človek nikdy ešte nebol. Bringman už nemá dosť špeciálnej dýchacej kvapaliny, aby sa z dna priepasti vrátil… Mierumilovní mimozemšťania z mamutej kozmickej lode mu zachránia život.

Propast
Propast
Propast
Propast
Propast
Propast
Originální název The Abyss
IMDb hodnocení 7.6 159,421 hlasů
TMDb hodnocení 7.3 1,715 hlasů

Režisér

James Cameron
Režisér

Obsazení

Ed Harris isVirgil 'Bud' Brigman
Virgil 'Bud' Brigman
Michael Biehn isLieutenant Hiram Coffey
Lieutenant Hiram Coffey
Leo Burmester isCatfish De Vries
Catfish De Vries
Todd Graff isAlan 'Hippy' Carnes
Alan 'Hippy' Carnes
John Bedford Lloyd isJammer Willis
Jammer Willis
Kimberly Scott isLisa 'One Night' Standing
Lisa 'One Night' Standing
J. C. Quinn isArliss 'Sonny' Dawson
Arliss 'Sonny' Dawson

Podobné tituly

Velká čínská zeď
Transformers 5: Poslední rytíř
Labyrint lží
Medvěd
Harry Potter a Kámen mudrců
Zvláštní dny
Osobní strážce
Kick-Ass
Peacemaker
Klid noci
Kniha džunglí
Spy Kids 3D: Konec hry