What's happening?

Podívejte se na trailer 601 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Rain Man

Rain Man

Život egoistického mladého muže změní setkání s nemocným bratrem.Dec. 11, 1988USA133 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Charlie Babbit potřebuje peníze. Když zemře jeho bohatý otec, dočká se však místo dědictví šoku. Závěť totiž není na jeho jméno. Miliony dolarů mají připadnout psychiatrické léčebně, kde žije Raymond Babbit. Charlie slyší toto jméno poprvé. Netušil, že má bratra. Přijíždí za ním. Nechce se vzdát dědictví. Unese Raymonda. Vydávají se spolu na cestu napříč Spojenými státy. Příběh o zrození lásky s nezapomenutelným Dustinem Hoffmanem a Tomem Cruisem patří mezi výjimečné snímky, které se dočkaly diváckého zájmu i ocenění kritiky.

Charlie Babbitt (Cruise) právě zjistil, že má autistického bratra Raymonda (Hoffman) a čeká ho fantastická jízda jeho života. Nebo okružní výlet? Všechno začne ve chvíli, kdy Raymond odmítne letět letadlem a tak nezbývá než jet autem. Poprvé totiž horkokrevného Charlieho přivede na pokraj jeho trpělivosti a pak ho kompletně vtáhne do svého egocentrického světa. Nesentimentální cesta však pro oba bratry Babbittovy znamená víc, než jen překonání vzdálenosti mezi dvěma místy. Jde o sblížení dvou nesmírně odlišných lidí v „hluboce dojímavém a silném filmu“ (Joel Siegel, ABC-TV)!

Charley je podvodníček a profesionální hráč. Právě zjistí, že jeho otec, který ho jako teenagera vyhodil z domu, zemřel. V souvislosti s dědictvím se Charles dozvídá, že má bratra Raymonda, který je jako autista umístěn v ústavu. Raymond má ale geniální matematické schopnosti, dokáže z hlavy řešit a zapamatovat si i ty nejsložitější matematické příklady i kombinace. Jejich otec zanechal svůj majetek Raymondovi, který ovšem nemá ponětí o penězích a neví, jak s nimi nakládat. Charles se rozhodne svého bratra vyhledat, aby majetek získal. Přitom si uvědomí, jaké možnosti skýtají Raymondovy schopnosti v jeho „oboru“ a rozhodne se vzít bratra s sebou na „dlouhý výlet“. Zatím však nemá potuchy o tom, jak s autistickým člověkem zacházet… Kvůli roli autistického Raymonda strávil Dustin Hoffman (Malý velký muž, Tootsie, Motýlek, Kdo je Harry Kellerman, Kramerová versus Kramer) téměř rok v léčebnách, kde studoval chování autistických pacientů. Jeho bratra Charlese si zahrál Tom Cruise (Top Gun, Interview s upírem, Narozen 4. července, Firma).

Ve čtyřoscarové road movie, sledující dlouhou cestu Charlieho s jeho autistickým bratrem Raymondem, zůstávají různá místa Ameriky i jejich obyvatelé v pozadí a zájem je soustředěn na vývoj vztahu mezi oběma sourozenci. Líčení jejich vzájemného poznávání vyústí v humánní poselství, neboť Raymond naučí pragmatického Charlieho vciťovat se do druhých a myslet i na něco jiného, než je vlastní prospěch. Několik kapek sentimentu nevadí, protože se rozpustí v mistrovsky gradovaných a pointovaných epizodách, nejednou jemně humorných a vyznačujících se detailistickou psychologickou kresbou. Rozhodující podíl na tom má dokonale autentická postava Raymonda, která je jednou z vrcholných hereckých kreací Dustina Hoffmana.

Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným

Rain Man
Rain Man
Rain Man
Rain Man
Rain Man
Originální název Rain Man
IMDb hodnocení 8.0 465,044 hlasů
TMDb hodnocení 7.8 4,041 hlasů

Režisér

Obsazení

Dustin Hoffman isRaymond Babbitt
Raymond Babbitt
Tom Cruise isCharlie Babbitt
Charlie Babbitt
Gerald R. Molen isDr. Bruner
Dr. Bruner
Jack Murdock isJohn Mooney
John Mooney
Bonnie Hunt isSally Dibbs
Sally Dibbs
Kim Robillard isTownship Doctor
Township Doctor

Podobné tituly

Správná volba
Obhájce nevinných
Fatima
Colors
Skrytá identita
Pokání
Manažeři
Papicha
Evita
Frances
Touch of Evil
The Peanut Butter Falcon