What's happening?

Podívejte se na trailer 585 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Rambo: První krev

Rambo: První krev

Boj o život pokračující po návratu z vietnamského pekla.Oct. 22, 1982USA93 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Tento snímek byl natočen podle románu Davida Morrella First Blood (První krev) a dnes už patří ke klasickým dílům akčního žánru.

Voják americké armády John Rambo se vrací po letech z pekla vietnamské války zpět do své vlasti. Avšak politická situace se mezitím změnila, a on se setkává jen s nepochopením a ignorantstvím. Jednoho dne je šerifem malého podhorského městečka zatčen za potulku a odveden na místní policejní stanici, odkud se mu podaří utéct. V nedalekých horách pak svádí se svými pronásledovateli nelítostný boj o holý život.

John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku…

Tam, kde jsou pokračování zjednodušenými akčními spektákly, zůstává první Rambo solidním žánrovým kouskem, v němž je Stalloneho heroický boj pevně ukotven v realitě americké společnosti 70. let, bolestivě poznamenané vleklým konfliktem ve Vietnamu, ve kterém bral původní hrdinský étos postupně za své. I John Rambo je jen muž, který se chce prostě vrátit domů. Ale John nebyl vycvičen ke spořádanému životu, je to elitní voják a expert na partyzánskou válku. A když se dostane do zbytečného konfliktu s úzkoprsým šerifem v malém městě, kterým projíždí, stává se z něj znovu zabiják. Do poklidného městečka Hope tak přichází válka. Válka, kterou si John Rambo nosí už navždy v sobě.

Voják americké armády John Rambo (SYLVESTER STALLONE) se vrací po letech z pekla vietnamské války zpět do své vlasti. Avšak politická situace se mezitím změnila, a on se setkává jen s nepochopením a ignorantstvím. Jednoho dne je šerifem malého podhorského městečka zatčen za potulku a odveden na místní policejní stanici, odkud se mu podaří utéct. V nedalekých horách pak svádí se svými pronásledovateli nelítostný boj o holý život.

John J. Rambo (Sylvester Stallone) pricestoval do amerického provinčného mestečka Hope hľadať priateľa z vojny, s ktorým bok po boku bojovali v špeciálnej jednotke vo Vietname. Prichádza však neskoro, pretože jeho priateľ medzičasom zomrel na následky chemickej zbrane známej pod menom „Agent Orange“, ktorej pôsobeniu boli vystavené aj americké jednotky bojujúce vo vietnamskej džungli. Keďže polícia považuje viacerými vyznamenaniami oceneného vietnamského veterána za tuláka, zatknú ho a posadia do väzenia. Miestny šerif Will Teasle (Brian Dennehy) netuší, že tým spustil smrtonosnú lavínu – pretože prebudil Rambove inštinkty! Tomu sa totiž v dych vyrážajúcom tempe podarí uniknúť z väzenia a na ukradnutej motorke si to zamieriť do neďalekých hôr. Keď tam dorazí, ocitne sa vo svojom živle: a tým je guerillská vojna! V tomto štádiu už ani Rambov bývalý nadriadený plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna) nedokáže oboch mužov zastaviť v ich boji na život a na smrť…

Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Rambo: První krev
Originální název First Blood
IMDb hodnocení 7.7 218,278 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 3,771 hlasů

Režisér

Obsazení

Sylvester Stallone isJohn J. Rambo
John J. Rambo
Richard Crenna isCol. Samuel Trautman
Col. Samuel Trautman
Brian Dennehy isHope Sheriff Will Teasle
Hope Sheriff Will Teasle
Bill McKinney isState Police Capt. Dave Kern
State Police Capt. Dave Kern
Jack Starrett isDeputy Sgt. Arthur Galt
Deputy Sgt. Arthur Galt
Michael Talbott isDeputy Balford
Deputy Balford
Chris Mulkey isDeputy Ward
Deputy Ward
John McLiam isOrval the Dog Man
Orval the Dog Man
Alf Humphreys isDeputy Lester
Deputy Lester
David Caruso isDeputy Mitch
Deputy Mitch

Podobné tituly

Nezahrávej si s ohněm
Michael Clayton
Na špatné straně
Dokonalý svět
Bourneův odkaz
Sousedská hlídka
Firma
Red 2
Terminátor 3: Vzpoura strojů
Carlitova cesta
Dravec a feťák
Grindhouse: Auto zabiják