What's happening?

Podívejte se na trailer 171 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Rebel v žitě

Rebel v žitě

Sep. 15, 2017USA106 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Životná kronika J. D. Salingera, jedného z najvýznamnejších spisovateľov 20. storočia, približuje začiatky jeho umeleckej kariéry a búrlivý vzťah s mladou hviezdičkou Oonou O’Neillovou. Nádejný štart sa zmení v zlý sen, keď Spojené štáty vstúpia do 2. svetovej vojny. Mladý Salinger prežíva hrôzy vojny na európskych bojiskách, čo neskôr zachytí vo svojom ikonickom diele Kto chytá v žite. V knihe, ktorá navždy zmenila krajinu a jeho autora. Herec a scenárista Danny Strong predstavil na festivale v Sundance remeselne vydarený režijný debut, ktorým úprimne zobrazuje svoju obľúbenú osobnosť. Divák ocení najmä atmosféru, precíznosť dobových detailov a predvedené herecké kreácie.

Životní kronika J. D. Salingera, jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století, přibližuje začátky jeho umělecké kariéry a bouřlivý vztah s mladou hvězdičkou Oonou O’Neillova. Nadějný start se změní v zlý sen, když Spojené státy vstoupí do 2. světové války. Mladý Salinger přežívá hrůzy války na evropských bojištích, což později zachytí ve svém ikonickém díle Kdo chytá v žitě. V knize, která navždy změnila krajinu a jeho autora.

Svět legendárního spisovatele J.D. Salingera působivě ožívá v tomto snímku odhalujícím detailní pohled do životních zkušeností, které formovaly jednoho z nejproslulejších, nejkontroverznějších a nejtajemnějších spisovatelů naší doby. Snímek „Rebel v žitě“, odehrávající se v barvitém prostředí New Yorku poloviny 20. století, sleduje mladého Salingera (Nicholas Hoult), který se snaží hlasitě vyjádřit, udržuje bouřlivý vztah s mladou hvězdičkou Oonou O’Neillovou (Zoey Deutchová) a přežívá hrůzy druhé světové války na evropských bojištích. Právě tyto zážitky daly vzniknout jeho mistrovskému dílu Kdo chytá v žitě, které mu přes noc přineslo slávu (i neblahou proslulost) a přimělo jej stáhnout se na zbytek života z očí veřejnosti. Film, v jehož hlavních rolích se představují Kevin Spacey a Sarah Paulsonová, nabízí vábivou sondu do života a doby nepochopeného génia, který porušil pravidla a redefinoval americkou literaturu.

Rebel v žitě
Rebel v žitě
Rebel v žitě
Rebel v žitě
Originální název Rebel in the Rye
IMDb hodnocení 6.7 8,683 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 168 hlasů

Režisér

Danny Strong
Režisér

Obsazení

Nicholas Hoult isJ.D. Salinger
J.D. Salinger
Kevin Spacey isWhit Burnett
Whit Burnett
Sarah Paulson isDorothy Olding
Dorothy Olding
Zoey Deutch isOona O'Neill
Oona O'Neill
Victor Garber isSol Salinger
Sol Salinger
Lucy Boynton isClaire Douglas
Claire Douglas
Caitlin Mehner isBlythe Chaucer
Blythe Chaucer
Anna Bullard isSylvia Welter
Sylvia Welter

Podobné tituly

The Glorias
Spáči
Skrytá čísla
Dokonalá bouře
Brexit: The Uncivil War
Joker
Zbytečnosti
Wyatt Earp
Po přečtení spalte
Jack Ryan: V utajení
Pár správných chlapů
Gerry