What's happening?

Podívejte se na trailer 518 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood: Král zbojníků

Jun. 14, 1991USA149 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Robin z Locksley unikne z maurského zajatia v Jeruzaleme a vracia sa domov do Anglicka. Tam zistí, že jeho otec je mŕtvy, jeho panstvo je v ruinách, a  kraj terorizuje krutý šerif z Nottinghamu. Robin sa uchýli do Sherwoodskeho lesa, ktorý ovládajú zbojníci a iní utečenci pred šerifovou krutosťou. Tam vycíti príležitosť pomstiť smrť otca a zároveň ochrániť trpiaci ľud…

Rok 1194. Robin z Locksley unikne z maurského zajetí v Jeruzalémě a vrací se do Anglie. V Nottinghamu se dozvídá, že jeho otec byl zabit, protože se odmítl připojit k tažení šerifa z Nottinghamu proti králi Richardovi. Robin se svým přítelem Azeemem naleznou útočiště v Sherwoodském lese, který ovládají zbojníci, vedení Malým Johnem a Willem Scarlettem. Robin se stává vůdcem bandy, která se denně rozrůstá o uprchlíky před šerifovou krutostí…

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout.

„Před 800 lety vedl král Richard Lví srdce 3. křižáckou výpravu, jejímž cílem bylo vymanit Svatou zemi z područí Turků. Většina mladých anglických šlechticů, kteří bojovali pod jeho praporem, se už domů nevrátila…“ V tureckém vězení poznáváme i mladého Robina z Locksley, který zde pomůže na svobodu svým dvěma přátelům. Cestou domů mu jeden z nich zachrání život vlastním tělem, druhý se stane věrným průvodcem a rádcem. Mladý Robin však při návratu k anglickým břehům poznává, že doma není všechno tak, jak si představoval. Ve vypáleném rodinném sídle najde mrtvého otce a jeho úhlavním nepřítelem se stává původce všeho zla v kraji, bratranec nottinghamského šerifa Gisborn. Králův oddaný šlechtic se za těchto bouřlivých poměrů proměňuje v psance a zbojníka, který přepadává bohaté, aby rozdával chudým… Středověká legenda z přelomu dvanáctého a třináctého století o šlechtickém zbojníkovi z Sherwoodského lesa je jedním z nejvděčnějších filmových námětů. Z nových verzí zaujal diváky nejvíc snímek režiséra Kevina Reynoldse z roku 1991, především díky oscarovému Kevinu Costnerovi v hlavní roli i slavnému písňovému hitu Bryana Adamse. Zastínil tak i o něco málo starší snímek Robin Hood režiséra Johna Irvina s Patrickem Berginem. Atraktivní akční podívaná se odehrává v anglických a francouzských reáliích a přináší do klasické interpretace legendy i několik ozvláštnění. Je to například postava Robinova moudrého průvodce, Maura Azima (Morgan Freeman), či ďábelská rádkyně psychopatického nottinghamského šerifa, čarodějnice Mortianna. Postavu krásné Mariany ztvárnila Mary Elizabeth Mastrantonioová.

Po útěku ze zajetí se mladý Robin vrací zpátky domů do Anglie, spolu se svým maurským přítelem Azeemem. Vzápětí se dozvídá, že jeho otce zabili lidé sloužící proradnému šerifovi z Nottinghamu. Prchne proto s Azeemem a slepým starcem Duncanem do Sherwoodského lesa, kde se setkává s Malým Johnem, který vede skupinu vyděděnců, mezi nimiž je i mladý Will Scarlett, který se na rozdíl od ostatních s Robinem nechce přátelit a odmítá ho přijmout mezi ně. I přes jeho nevoli se Robin stane vůdcem vzbouřenců a vede je proti krutému šerifovi. Co se skrývá za Willovou nenávistí? A dokáže skupina obyčejných zbojníků porazit krutovládu šerifa?

Legendární příběh se odehrává na konci 12. století, když Robin z Locksley (Kevin Costner) unikne z maurského zajetí v Jeruzalémě a vrací se domů do Anglie. Po návratu se však dozvídá, že jeho otec byl zabit, když se odmítl připojit k šerifovi z Nottinghamu (Alan Rickman). Spolu s přáteli se usadí v Sherwoodském lese a svým odvážným přepadením Nottinghamského hradu zachrání krásnou královu sestřenici Marianu (Mary Elizabeth Mastrantonio) a zabije proradného šerifa. Nakonec přijíždí i nečekaný host král Richard Lví srdce (Sean Connery).

Robin Hood: Král zbojníků
Robin Hood: Král zbojníků
Robin Hood: Král zbojníků
Robin Hood: Král zbojníků
Robin Hood: Král zbojníků
Robin Hood: Král zbojníků
Originální název Robin Hood: Prince of Thieves
IMDb hodnocení 6.9 174,924 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 2,123 hlasů

Režisér

Obsazení

Kevin Costner isRobin Hood
Robin Hood
Christian Slater isWill Scarlett
Will Scarlett
Alan Rickman isSheriff of Nottingham
Sheriff of Nottingham
Michael McShane isFriar Tuck
Friar Tuck
Brian Blessed isLord Locksley
Lord Locksley
Michael Wincott isGuy of Gisborne
Guy of Gisborne
Nick Brimble isLittle John
Little John

Podobné tituly

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun
Pinocchio
Kniha džunglí
Návrat do budoucnosti
Rambo III
Angry Birds ve filmu 2
Harry Potter a Ohnivý pohár
All the Pretty Horses
Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu
Maska
Denní světlo
Deadpool