What's happening?

Podívejte se na trailer 700 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Robin Hood

Robin Hood

May. 12, 2010USA140 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane… Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov… Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom – bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk!

Středověk nemuselo být špatné místo k životu. Hodně ovšem záleželo na tom, ke které vrstvě patříte. Obyčejní poddaní měli často život pod psa. Když nebyla válka, byl mor, když ne mor, objevila se neúroda, nebo vše najednou. Pokud byla úroda, přišly zvýšené daně, lapkové a zvůle šlechty. Schytali to skoro pokaždé. Ještě že měli statečného a poctivého ochránce Robina Hooda.

Britské ostrovy nebyly ve 13. století optimálním místem k životu. Už tak chudá země ještě financovala ambiciózní křížové výpravy svého krále Richarda. V řadách jeho vojsk hájil problematickou čest Anglické koruny i bezejmenný lučištník Robin (Russell Crowe). Ten se stane očitým svědkem smrti krále při obléhání francouzského hradu a spolu s několika kumpány se rozhodne na vlastní pěst dostat se po letech trmácení světem co nejrychleji domů, do Anglie. Ocitá se v hrabství Nottingham, které ovládá bezskrupulózní šerif (Matthew Macfadyen). Málokdo se mu dokáže vzepřít, jednou z výjimek je Lady Marion (Cate Blanchett), která spravuje panství svého tchána (Max von Sydow), zatímco její muž bojuje za krále. Situace se ještě zhorší po Richardově smrti, když na trůn nastoupí slabý král Jan s dvorním našeptávačem Gisbornem (Mark Strong), který tajně osnuje francouzskou invazi do země. Ve chvíli nejvyšší nouze ale přichází doba hrdinů. Hrdinů jako je Robin. Muž, který se pokusí naplnit prázdné pojmy jako právo, spravedlnost a národní hrdost.

V řadách vojsk krále Richarda slouží lučištník Robin Longstride, zvaný Robin Hood. Když král Richard na křížové výpravě ve Francii padne, Robin využije situace a z války dezertuje. Odjíždí do Nottinghamu a oznámí siru Loxleymu, že jeho syn Robert v boji zahynul. Loxley je synovou smrtí zdrcen a požádá Robina, aby se za Roberta vydával, a ochránil tak jejich usedlost. Robin tedy spočine po boku Marion, vdovy po Loxleym, a společně brání majetek rodiny, a to především před Godfreyem, zrádcem anglického království, který slouží Francii. Na trůn po Richardově smrti nastupuje král Jan. Godfreyho podvratné akce způsobí, že baroni ze severu země se obrátí proti králi. Proto Robin králi Janovi navrhuje, aby Angličanům zajistil svobodu a vydal Listinu svobod. Král souhlasí, neboť si uvědomí, že ho Godfrey podvedl. Mezitím francouzští vojáci napadnou Nottingham…

Středověk nemuselo být špatné místo k životu. Hodně ovšem záleželo na tom, ke které vrstvě patříte. Obyčejní poddaní měli často život pod psa. Když nebyla válka, byl mor, když ne mor, objevila se neúroda, nebo vše najednou. Pokud byla úroda, přišly zvýšené daně, lapkové a zvůle šlechty. Schytali to skoro pokaždé. Ještě že měli statečného a poctivého ochránce Robina Hooda.

Hybnou sílu pověsti je třeba hledat o sto let dříve. Tenkrát v roce 1066 si Norman Vilém, zvaný Bastard Levoboček, usmyslel, že se stane anglickým králem. Svolal proto rytíře, nechal pokácet stromy, vyrobil loďstvo a vyplul do Anglie. U Hastingsu rozšmelcoval nepřátele a stal se anglickým králem. Poté rozdělil podle francouzského feudálního způsobu Anglii mezi své věrné Normany (směsice Vikingů a Francouzů) a původní obyvatelstvo (Sasy) uvrhl do podřízené opozice. Zahájil konfiskaci saského majetku spojenou s terorem. Teror prováděli i Vilémovi následníci a trval téměř sto let. Z těchto roků „saského temna“ pochází pověst o Robinu Hoodovi, který „bohatým bral a chudým dával“. Jádro pověsti je ovšem trochu jiné. Robin Hood nebyl středověký Che Guevara snažící se nastolit beztřídní společnost, ale Sas, nejspíše saský šlechtic. Odnímal Normanům nakradený majetek a vracel jej ožebračeným Sasům. V opulentnosti mínil Robin Hood navázat na starší film Ridleyho, pěti Oscary ověnčeného Gladiátora.

Robin Hood
Robin Hood
Originální název Robin Hood
IMDb hodnocení 6.6 249,712 hlasů
TMDb hodnocení 6.4 3,179 hlasů

Režisér

Ridley Scott
Režisér

Obsazení

Russell Crowe isRobin Longstride
Robin Longstride
Cate Blanchett isMarion Loxley
Marion Loxley
Max von Sydow isSir Walter Loxley
Sir Walter Loxley
William Hurt isWilliam Marshal
William Marshal
Oscar Isaac isPrince John
Prince John
Danny Huston isKing Richard the Lionheart
King Richard the Lionheart
Eileen Atkins isEleanor of Aquitaine
Eleanor of Aquitaine
Mark Addy isFriar Tuck
Friar Tuck
Matthew Macfadyen isSheriff of Nottingham
Sheriff of Nottingham

Podobné tituly

Grindhouse: Planeta Teror
Charlie Countryman
Spáči
Školní nářez
Vetřelec: Vzkříšení
Smrtící rychlost
Ready Player One: Hra začíná
Vzkaz v láhvi
21 Jump Street
Muž z oceli
Kauza CIA
Game 6