What's happening?

Podívejte se na trailer 678 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Rozpolcený

Rozpolcený

V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvíli se má objevit další.Jan. 09, 2017USA117 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Kevin unesie tri študentky a uväzní ich u seba v pivnici. Do podzemia za ním chodí aj jeho matka a malý Hedwig, no ani tí mladým ženám nepomôžu. Sú totiž produktom Kevinovej psychickej poruchy. V Kevinovi sa skrýva 23 rôznych osôb a každú chvíľu sa má objaviť dvadsiata štvrtá…

V Kevinovi sa skrýva 23 rôznych osôb. Každú chvíľu sa má objaviť dvadsiataštvrtá… „Česť“ sa s Kevinom zoznámiť dostanú tri študentky, ktoré pôvodne viezol domov na prázdniny otec jednej z nich. Stačila chvíľka a namiesto neho sedel za volantom zvláštny chlapík, ktorý ich namiesto vysvetlenia uspal chemikáliami. Neskôr sa prebudia zamknuté v pivnici, kam k nim pribudne aj ich väzniteľ. Z rozhovoru s ním ale rozhodne nie sú o nič múdrejšie, pretože Kevin je evidentný magor. O nič lepšie na tom nie sú ani jeho matka a malý Hedwig, ktorí za nimi do podzemia chodia. Nenechajte sa ale pomýliť, preľudnené to tu rozhodne nie je. Všetci títo ďalší väznitelia sú len produktom Kevinovej poruchy osobnosti. Pomôcť sa mu síce snaží psychogička (Betty Buckley), ale zdá sa, že na jeho mimoriadne rozpoltenie nestačí ani jej dlhoročné skúsenosti. Vyznať sa v ňom pokúša aj jedno z uväznených dievčat, Casey (Anya Taylor-Joy), ktorá chce Kevinov stav využiť na útek. Ako dievča, ktoré si prežilo mučivú traumu z detstva je naviac mimoriadne odolným a vynaliezavým druhom so silno vyvinutým inštinktom na prežitie. Bude ho potrebovať. Kevinova dvadsiataštvrtá osobnosť sa má každým dňom prebudiť a všetko nasvedčuje tomu, že to rozhodne nebude kladný hrdina.

Kevin má nejméně 23 odlišných osobností. Jednoho dne unese za denního světla tři dívky. Zatímco jsou dívky drženy v zajetí, přicházejí na to, že Kevin je pokaždé někdo jiný a nemůžou tak vědět, kdo přijde příště. Je možné, že to bude 9leté dítě nebo snad starší dáma. Kevin se svými mnohonásobnými identitami dokáže pouhými myšlenkami změnit vlastnosti svého těla, a dokáže tak vlastně téměř cokoliv. Dny se chýlí ke konci a na povrch vyplouvá, proč byly dívky uneseny. Poslední a nejhorší identita se blíží – „zvíře“.

V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá… Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina.

Scenárista/režisér/producent M. Night Shyamalan se vrací s originálním thrillerem, který zkoumá temná zákoutí choré, ale zároveň výjimečné duše. Přestože Kevin (James McAvoy) své psycholožce odhalil 23 osobností, které v sobě skrývá, stále ještě v něm přebývá jedna, vždy připravená se zhmotnit a ovládnout všechny ostatní. Když Kevin jednoho dne unese tři dospívající dívky, začíná opravdový boj o přežití jeho samotného i těch, kteří mu jsou nablízku.

Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Rozpolcený
Originální název Split
IMDb hodnocení 7.3 408,535 hlasů
TMDb hodnocení 7.3 12,845 hlasů

Režisér

Obsazení

James McAvoy isKevin Wendell Crumb
Kevin Wendell Crumb
Anya Taylor-Joy isCasey Cooke
Casey Cooke
Betty Buckley isKaren Fletcher
Karen Fletcher
Haley Lu Richardson isClaire Benoit
Claire Benoit
Sebastian Arcelus isCasey's Father
Casey's Father
Neal Huff isMr. Benoit
Mr. Benoit
Lyne Renee isAcademic Moderator
Academic Moderator

Podobné tituly

Nabít a zabít
Expendables: Postradatelní 3
Vanilkové nebe
Grindhouse: Planeta Teror
Hráči
Tenkrát v Kalifornii
Jack Reacher: Poslední výstřel
Death of Me
Noví mutanti
Van Helsing
Vetřelec vs. Lovec
Pláž