What's happening?

Podívejte se na trailer 1072 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Samotáři

Samotáři

Budete se smát sami soběApr. 13, 2000Czech Republic103 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Vesna tvrdí, že do Čech přijela proto, že zde nejčastěji přistávají mimozemšťané. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád zaplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco Hanka je pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá marihuana. Na druhé straně způsobuje zhoršování jeho paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“…

Sedm mladých lidí prožívá v průběhu několika dní události, které radikálně ovlivní jejich budoucí život. Rozhlasový moderátor malého pražského rádia Petr se rozchází se svou dlouholetou přítelkyní Hankou. Tu chce získat pro sebe neurotický doktor Ondřej, který dívku už léta pronásleduje svou vtíravou pozorností. Ondřejova manželka Lenka si však odmítá připustit, že by otec jejích dětí mohl zradit jejich úhledný maloměšťácký život. Do osudů obou dvojic zasáhnou i křehká makedonská barmanka Vesna hledající v Čechách ztraceného otce, cynický manipulátor Robert a oddaný milovník marihuany Jakub. Kontrast k osudům osamělých mladých lidí, kteří se více či méně úspěšně pokoušejí vyznat sami v sobě, tvoří Hančini usedlí rodiče a skupinka japonských turistů toužících poznat „typickou“ českou rodinu… Příběhy samotářů uprostřed davu, kteří si připadají bezmocně vláčení zlomyslným osudem uvnitř svých ekonomicky pohodlných životů, vyprávějí autoři v tragikomické poloze.

Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“.

Ve filmu Davida Ondříčka se vrací psychedelický obraz, ve kterém se srážejí modře zářící částečky, které se pravděpodobně nacházejí uvnitř lávové lampy, aby na chvíli splynuly v jeden celek a pak se rozdělily a pluly dál. To je výstižná metafora citového života hrdinů filmu. Sledujeme peripetie několika mladých Pražanů, kteří se pouštějí do nestálých a nešťastných vztahů. Právě tak vypadá současná láska. Hořké vyznění je tu však zamaskováno v žánrové konvenci absurdní komedie. Vyprávění se skládá z řady anekdotických příběhů, v nichž je často hlavní rekvizitou joint. V Samotářích uvidíte Ivana Trojana v roli neurotického neurochirurga, který má rodinu, ale je připraven všechno opustit kvůli své staré lásce.

Sedem mladých ľudí prežíva v priebehu niekoľkých dní udalosti, ktoré radikálne ovplyvnia ich budúci život. Moderátor malého pražského rádia Petr sa rozchádza s dlhoročnou priateľkou Hankou. Tú chce získať pre seba neurotický lekár Ondřej, ktorý ju už roky prenasleduje svojou vtieravou pozornosťou. Ondřejova manželka Lenka si však odmieta pripustiť, že by otec jej detí mohol zradiť ich pohodlný malomeštiacky život. Do osudov oboch dvojíc zasiahne aj krehká macedónska barmanka Vesna, ktorá v Česku hľadá strateného otca, cynický manipulátor Robert, a oddaný milovník marihuany Jakub…Príbehy samotárov uprostred davu, ktorí si pripadajú bezmocne vláčení zlomyseľným osudom vnútri svojich ekonomicky pohodlných životov, rozprávajú autori v tragikomickej polohe.

Samotáři
Samotáři
Samotáři
Originální název Samotáři
IMDb hodnocení 7.5 2,762 hlasů
TMDb hodnocení 7.6 29 hlasů

Podobné tituly

Ali G Indahouse
Vítězové
Bobby
Zachraňte vojína Ryana
Jack Reacher: Poslední výstřel
Pan Popper a jeho tučňáci
Cool Blue
Ten, kdo mě hlídá
Na samotě u lesa
Poslední samuraj
Temná tvář Brooklynu
Zmenšování