What's happening?

Podívejte se na trailer 629 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Schindlerův seznam

Schindlerův seznam

Ten, kdo zachrání jeden život, zachrání svět.Nov. 30, 1993USA195 Min.R
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Poľský Krakov 1939. Židovská obec je vystavená stále sa zvyšujúcemu tlaku zo strany nacistov. Do tejto situácie vstupuje neúspešný obchodník Oskar Schindler, člen nacistickej strany, veľký zvodca a muž, ktorý cíti, že by na vojnovom utrpení mohol veľmi dobre zarobiť. Lacná pracovná sila v židovskom ghette zaisťuje jeho továrne na smaltované riady obrovské zisky. Lenže Tretia ríša má s jeho zamestnancami úplne iné úmysly, v nákladných vagónoch ich chce poslať do Osvienčimu. Sám Schindler možno netušil, kedy v týchto neľudských opatreniach prestal vnímať ohrozenie svojho podnikania, a kedy začal o „svojich“ židov bojovať kvôli vlastnému svedomiu.

Hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění… Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muž vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci… Film Stevena Spielberga je stěžejní dílo světové kinematografie a vítěz sedmi Oscarů, včetně ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii.

Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje neúspěšný obchodník Oskar Schindler, člen nacistické strany, velký svůdník a muž, který cítí, že by na válečném utrpení mohl hodně vydělat. Levná pracovní síla v židovském ghettu zajišťuje jeho továrně na smaltované nádobí obrovské zisky. Jenže Třetí říše má s jeho zaměstnanci úplně jiné úmysly, v dobytčácích je chce poslat na věčnost, do Osvětimi. Sám Schindler možná netušil, kdy v těchto nelidských opatřeních přestal vnímat ohrožení svého podnikání, a kdy začal o „své“ židy bojovat kvůli vlastnímu svědomí.

Oscarový hit Stevena Spielberga vypráví skutečný pří­běh německého podnikatele Oskara Schindlera, který ve své továrně během druhé světové války vytvářel pracovní místa pro polské Židy a zachraňoval je tak před deportací do koncentračního tábora. Drama vycházejí­cí z biografické knihy Australana Thomase Keneallyho patří k nejlepším americkým snímkům zpracovávajícím tematiku holocaustu.

Oskar Schindler – největší německý požitkář, znalec obleků, alkoholu a žen. Cynický podnikatel, který bere 2. světovou válku jako příležitost vydělat opravdu velké peníze. Ale také statečný podvodník, kterému se za souhlasu nacistického vedení daří zachránit před smrtí mnoho Židů. Těžko pochopitelná postava, vycházející ze zcela reálné osoby, prochází pomalou, ale zásadní proměnou. Spolu s ní se mění i film: nejprve je dost chladný, ale nakonec začíná nabírat sentimentální, přímo pohádkové zabarvení. Po celou dobu je však stejně sugestivní.

Je konec roku 1939 a do Krakova přijíždí Oskar Schindler (Liam Neeson), člen nacistické strany a neúspěšný průmyslník, který si dělá zálusk na rychlé zbohatnutí v podobě továrny na smaltované nádobí. Tu umisťuje na kraj nově vzniklého krakovského ghetta. Chce v ní zaměstnávat Židy. S jejich hledáním mu pomáhá bývalý účetní Itzhak Stern (Ben Kingsley), který se snaží „dohazovat“ práci v nové továrně co možná největšímu počtu lidí. Podnik prosperuje a Schindler začíná slušně vydělávat. Novým správcem ghetta se stává Aman Goeth (Ralph Fiennes), který má odpor nejen vůči Židům, ale i vůči životu jako takovému. Ke konci války se správa Třetí říše rozhodla přesunout všechny krakovské Židy do Osvětimi. Schindler chce za každou cenu jejich deportaci zabránit a usiluje o vykoupení svých zaměstnanců pro novou továrnu na granáty v československém Brněnci u Svitav. Goeth však o tom nechce ani slyšet, protože si myslí, že Schindler chce Židy chránit.

Film podle skutečných událostí, které do své knihy sepsal Thomas Keneally natočil slavný režisér židovského původu Steven Spielberg, který za film dostal svého prvního režijního Oscara své kariéry. Splnil tím „povinnost“ vůči ostatním Židům a sám za tržby filmu nevzal do vlastní kapsy ani dolar.

Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Originální název Schindler's List
IMDb hodnocení 8.9 1,183,755 hlasů
TMDb hodnocení 8.6 10,248 hlasů

Režisér

Obsazení

Liam Neeson isOskar Schindler
Oskar Schindler
Ben Kingsley isItzhak Stern
Itzhak Stern
Ralph Fiennes isAmon Göth
Amon Göth
Caroline Goodall isEmilie Schindler
Emilie Schindler
Jonathan Sagall isPoldek Pfefferberg
Poldek Pfefferberg
Embeth Davidtz isHelen Hirsch
Helen Hirsch
Malgorzata Gebel isWiktoria Klonowska
Wiktoria Klonowska
Mark Ivanir isMarcel Goldberg
Marcel Goldberg
Andrzej Seweryn isJulian Scherner
Julian Scherner

Podobné tituly

Charlie Bartlett
Legenda o slavném návratu
Obecná škola
All the Pretty Horses
Goemon
Tropická bouře
Creed II
Nixon
The Art of Racing in the Rain
Svěrací kazajka
Majestic
Judgment in Berlin