What's happening?

Podívejte se na trailer 1314 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Sedm

Sedm

Sedm smrtelných hříchů, sedm krutých vraždSep. 22, 1995USA127 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. Sedm smrtelných hříchů, o nichž kázali církevní hodnostáři ve středověkých kázáních s varováním, jak mohou nábožné lidi odvádět od víry. Tyto hříchy se objevily jako předloha spousty literárních, výtvarných či divadelních děl. Nyní vznikl vynikající a strhující film o dvojici nerovných detektivů, kteří řeší záhadnou sérii vražd, motivovaných zmíněným náboženským kázáním.

Zkušený detektiv Somerset má sedm dnů do důchodu a rozhodně si nepadne do oka se svým nástupcem, mladým sebevědomým detektivem Millesem. Společně jsou však přiděleni k případu, mrtvole nestvůrně tlustého muže. Vyjde najevo, že ho někdo nutil celé tři dny jíst, a pak jen stačilo kopnout ho do břicha. V jeho žaludku je nalezen lístek se slovem obžerství. Následující den je objevena další mrtvola, tentokrát známého obhájce. Na místě činu objeví Mills slovo lakomství. Somerset přijde s teorií, že bude následovat dalších pět mrtvých, protože sadistický psychopat zabíjí podle sedmi smrtelných hříchů, k nimž vedle obžerství a lakoty patří také lenost, smilstvo, pýcha, závist a hněv. Otisky prstů v Gouldově kanceláři zavedou detektivy k tělu muže, kterého objeví v hrůzně zuboženém stavu. Celý rok byl připoután k posteli jako oběť lenosti. Dostávají se vrahovi na stopu, ale vzápětí se ukáže, že i to byl jeho záměr. Netrvá dlouho a objeví další mrtvé, tentokrát potrestané za smilstvo a pýchu.

Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší.

Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje – už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov – obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev – kruto potrestaný…

Sedm
Sedm
Sedm
Sedm
Sedm
Sedm
Sedm
Sedm
Sedm
Sedm
Originální název Se7en
IMDb hodnocení 8.6 1,377,803 hlasů
TMDb hodnocení 8.3 13,517 hlasů

Režisér

David Fincher
Režisér

Obsazení

Brad Pitt isDetective David Mills
Detective David Mills
Morgan Freeman isDetective Lt. William Somerset
Detective Lt. William Somerset
Gwyneth Paltrow isTracy Mills
Tracy Mills
Kevin Spacey isJohn Doe
John Doe
R. Lee Ermey isPolice Captain
Police Captain
Julie Araskog isMrs. Gould
Mrs. Gould
Mark Boone Junior isGreasy F.B.I. Man
Greasy F.B.I. Man
John Cassini isOfficer Davis
Officer Davis
Reg E. Cathey isDr. Santiago
Dr. Santiago

Podobné tituly

Kill Bill 2
Tichý nepřítel
Chyť mě, když to dokážeš
Temný rytíř
John Wick 3
Záhada Blair Witch 2
Backtrace
S ledovým klidem
Půlnoční expres
Bourneův odkaz
Kill Bill
Obhájce nevinných