What's happening?

Podívejte se na trailer 1273 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Šéf

Šéf

Šéfkuchař na griluMay. 08, 2014USA114 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Komediální příběh o šéfkuchaři, který ztratil svou práci v restauraci a začal si vydělávat jako řidič nákladního automobilu s potravinami, kde se pokouší zúročit své tvůrčí schopnosti. Není to ale tak jednoduché, když se zároveň snaží usmířit svou rozhádanou rodinu.

Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna…
Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč spojenými státy. Po cestě dělají zastávky a prodávají sendviče. Díky Percymu, který ovládá sociální sítě, má stánek velký úspěch a jeho věhlas ho předchází. Po návratu domů Carla oslovuje Ramsey Michel, kterému zachutnaly Carlovy sendviče, a nabídne mu partnerství v novém podniku. Carl se s Michelem usmíří a nabídku přijímá.

Celý film se točí kolem šéfkuchaře Carla Caspera (Jon Favreau), který náhle skončí s prací v prominentní a dosti noblesní restauraci v Los Angeles. Je vlastně k tomuto ráznému kroku donucen, protože ze strany vlastníka restaurace (Dustin Hoffman) necítí podporu a je nucen dělat jídlo stroze a jednoduše, bez jakékoli kreativity, kterou je proslulý. Po tomto rozhodnutí přemýšlí, jak dále naložit se svým pracovním životem. Spojí své síly se svojí bývalou manželkou (Sofía Vergara), s kamarádem (John Leguizamo) a synem a založí pojízdnou restauraci, chcete-li bistro v dodávce. Díky tomuto nápadu Carl znovu „nastartuje“ svojí vášeň pro kuchyni – a začne se konečně radovat ze života a z lásky.

Šéf
Šéf
Originální název Chef
IMDb hodnocení 7.3 190,279 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 2,215 hlasů

Podobné tituly

50/50
Rock of Ages
Cannibals and Carpet Fitters
Tropická bouře
Zelený svět
Deštivý den v New Yorku
EuroTrip
Vražda na jachtě
Zombieland: Rána jistoty
Grinch
Pan Popper a jeho tučňáci
Muži v černém 2