What's happening?

Podívejte se na trailer 481 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Slavnosti sněženek

Slavnosti sněženek

The Snowdrop FestivalJan. 01, 1984Czechoslovakia83 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

V malé vesničce propukne spor o divoké prase mezi výstředními myslivci ze sousedních sdružení. Adaptace knihy spisovatele Bohumila Hrabala.

Nezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz. S neopakovatelným vypravěčským stylem spisovatele a skvělou profesionální technikou režiséra se před vašima očima rozvíjí nostalgická, ale především hluboce lidská freska žánrových příběhů lidí a lidiček žijících v Polabí. Znovu ožívají pan Franc, Leli, rodina hostinského z Hájenky a nezapomenutelný příběh sporu dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem. Ve filmu se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými.

Freska žánrových príbehov poznačená nostalgickým úsmevom a hlboko ľudským pochopením autora scenára Bohumila Hrabala a režiséra Jiřího Menzla. Humorné a absurdné, ale aj smutné a tragické situácie zachytávajú postavy a postavičky malomeštiakov a ich konzumných túžob žijúcich v autorovom milovanom Kersku na Polabí.

Nedaleko Prahy se v chatové oblasti Kersko setkávají stálí obyvatelé s majiteli chat, kteří se sem sjíždějí na víkendy. Společně vytvářejí svéráznou komunitu, která svými velkými i malými kamínky skládá mozaiku epizod, rámovanou vyprávěním o neplánovaném a nečekaném skolení kance a slavné myslivecké hostině v místní restauraci Hájenka. V mozaice příběhů se pojí poetično s realistickým pohledem, nadsázka a humor, události veselé, vážné i smutné, prožívané celou řadou více či méně kuriózních postav a postaviček. Pana France, mlčky trpícího pod jhem svých výřečných a dobrosrdečných ženských, dobráckého smolaře Leliho, svérázného policisty Vyhnálka, podivína Limana, vozícího kozy na pastvu luxusním americkým bourákem, nebo akademického malíře Junka, pyšného na své ilustrace pro slabikář.

Originální název Slavnosti sněženek
IMDb hodnocení 7.7 1,285 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 13 hlasů

Režisér

Jiří Menzel
Režisér

Obsazení

Josef Somr iskapitán VB Vyhnálek
kapitán VB Vyhnálek
Petr Čepek isřezník
řezník
Petr Brukner istraktorista Janeček
traktorista Janeček
Rudolf Hrušínský istraktoristův pomocník
traktoristův pomocník
Jiří Schmitzer ishostinský Láďa Novák
hostinský Láďa Novák

Podobné tituly

Appaloosa
Jak vycvičit draka 2
Collateral
The Zero Theorem
Rain Man
G.I. Jane
Vykoupení z věznice Shawshank
Tohle je válka !
Greyhound: Bitva o Atlantik
21 gramů
Křupaví mazlíčci
Pelíšky