What's happening?

Podívejte se na trailer 698 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Snowden

Snowden

Sep. 15, 2016UK134 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Životopisný film o Edwardovi Snowdenovi, informátorů, který novinářům poskytl dokumenty o sledovacích aktivitách americké NSA či britské GCH. Uvědomil si totiž, že je součástí mašinérie, která způsobuje více škody než užitku přímým porušováním základních práv. Materiály, které zveřejnil, naznačují, že americké tajné služby ve velkém měřítku monitorují servery globálních firem (Facebook, Google, Microsoft, Apple nebo Yahoo). Kvůli vyzrazení těchto informací čelí Snowden (Joseph Gordon-Levitt) trestnímu stíhání ze strany americké vlády. Cílem filmu je poodhalit motivace, záměry a okolnosti Snowdenovho rozhodnutí dokumenty zveřejnit a ohrozit tak budoucnost sebe i své blízké. Zobrazuje i proces, při kterém skutek jednoho člověka dokáže pohnout světem médií, politiky i občanské společnosti.

Jeho jméno zná každý. Edward Snowden za sebou nechal pokojný rodinný život a vzornou kariéru v tajných službách a stal se psancem na útěku. Je muž, který odhalil šokující praktiky amerických výzvědných služeb, hrdinný whistleblower, nebo zrádce, který zaslouží nejtvrdší trest? Klasik americké angažované kinematografie Oliver Stone zkoumá profesní i rodinné zázemí člověka, který ukázal světu, že jsme stále sledováni. A že válka proti teroru posloužila jako záminka k bezprecedentnímu vpádu moci do soukromí. Jde tu vážně ještě o zachování demokracie? Snowdenova odpověď je mrazivě jasná.

Jeho meno pozná každý. Edward Snowden nechal za sebou pokojný rodinný život a vzornú kariéru v tajných službách a stal sa štvancom na úteku. Je muž, ktorý odhalil šokujúce praktiky amerických tajných služieb, hrdinský whistleblower, alebo zradca, ktorý si zaslúži najtvrdší trest? Klasik americkej angažovanej kinematografie Oliver Stone skúma profesijné rodinné zázemie človeka, ktorý ukázal svetu, že sme stále sledovaní. A že vojna proti teroru poslúžila ako zámienka k bezprecedentnému vpádu moci do súkromia. Ide tu vážne ešte o zachovanie demokracie? Snowdenova odpoveď je mrazivo jasná. Edward Snowden zmenil súčasný svet ako máloktorý človek. Strhujúci príbeh, ktorý viedol až k najväčšej špionážnej kauze modernej doby.

Životopisný film o Edwardovi Snowdenovi, informátorovi, ktorý novinárom poskytol dokumenty o sledovacích aktivitách americkej NSA či britskej GCH. Uvedomil si totiž, že je súčasťou mašinérie, ktorá spôsobuje viac škody než osohu priamym porušovaním základných práv. Materiály, ktoré zverejnil, naznačujú, že americké tajné služby vo veľkom meradle monitorujú servery globálnych firiem (Facebook, Google, Microsoft, Apple alebo Yahoo). Kvôli zverejneniu týchto informácií čelí Snowden (Joseph Gordon-Levitt) trestnému stíhaniu zo strany americkej vlády.
Cieľom filmu je poodhaliť motivácie, zámery a okolnosti Snowdenovho rozhodnutia dokumenty zverejniť a ohroziť tak budúcnosť seba i svojich blízkych. Zobrazuje aj proces, pri ktorom skutok jedného človeka dokáže pohnúť svetom médií, politiky i občianskej spoločnosti.

Snowden
Snowden
Snowden
Originální název Snowden
IMDb hodnocení 7.3 131,858 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 3,078 hlasů

Režisér

Oliver Stone
Režisér

Obsazení

Joseph Gordon-Levitt isEdward Snowden
Edward Snowden
Shailene Woodley isLindsay Mills
Lindsay Mills
Melissa Leo isLaura Poitras
Laura Poitras
Zachary Quinto isGlenn Greenwald
Glenn Greenwald
Tom Wilkinson isEwen MacAskill
Ewen MacAskill
Scott Eastwood isTrevor James
Trevor James
Timothy Olyphant isCIA Agent Geneva
CIA Agent Geneva
Ben Schnetzer isGabriel Sol
Gabriel Sol
Lakeith Stanfield isPatrick Haynes
Patrick Haynes
Rhys Ifans isCorbin O'Brian
Corbin O'Brian

Podobné tituly

Persepolis
Valmont
Touch of Evil
Spojenci
Zelená zóna
Odložený případ Hammarskjöld
Charlie Countryman
Romeo a Julie
Interview s upírem
Zelená kniha
Aloha
Testament