What's happening?

Podívejte se na trailer 650 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Sociální síť

Sociální síť

Oct. 01, 2010USA120 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět – ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu Sociální síť divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce, drama, které se zcela záměrně vyhýbá jediné interpretaci, ale místo toho poukazuje na rozpory v subjektivních výkladech událostí, aby tak zrcadlilo stále se měnící sociální vztahy, které jsou pro naši současnost charakteristické.

Mark Zuckerberg je mladý student Harvardu, který je posedlý elitními kluby. Umí programovat jako nikdo, jeho povaha je velmi zvláštní, ale přesto geniální. Rozchází se s ním přítelkyně Erica a jeho reakce na sebe nenechá dlouho čekat. Na svém blogu na internetu ji okamžitě zesměšní a zároveň jen tak z nudy vytvoří server, na kterém se hodnotí atraktivita různých dívek ze školy. A protože Harvard nemá společnou ročenku, musí Mark hacknout weby různých kolejí a fotky z nich získat. Server slaví obrovský úspěch a připojuje se na něj během jediné noci stále více studentů. Tento postup se ale nelíbí správcům harvardské sítě, která pod tak obrovským náporem spadne. Na Marka čeká trest v podobě podmínečného vyloučení ze školy. Marka si ale díky tomu všímá trojice studentů, bratři Winklevossové a jejich společník Divya Narendra. Ti společně hledají programátora, protože chtějí vytvořit sociální síť studentů Harvardu.
Mark jim sice spolupráci slíbí, ale ve skutečnosti se rozhodne na projektu spolupracovat se svými přáteli. Finančního ředitele v tomto projektu by měl dělat Markův přítel Eduardo. Ten s nápadem souhlasí a zakládají Facebook. Mark na Eduarda žárlí, protože mu nabídne členství Markův vysněný elitní harvardský klub. Mark neustále ruší schůzky s bratry Winklevossovými a jejich společníkem a chlapci postupně zjišťují, že jejich programátor realizuje jejich plán bez nich. Naštvou se a nakonec se rozhodnou podat na Marka žalobu. Facebook se mezitím těší stále větší oblíbenosti a Mark se rozhodne, že je na čase začít expandovat i na ostatní vysoké školy v zemi.
Stále více uživatelů se připojuje, Mark s Eduardem přijímají další programátory na práci a Eduardo vkládá do společnosti kapitál. Eduardo soustřeďuje svůj zájem na potencionální investory, Mark tuto potřebu ale nemá a nesouhlasí s možností reklamy na Facebooku. Větší důležitost přikládá schůzce s mužem jménem Sean Parker, který kdysi založil dvě internetové společnosti. Mark je z muže na první pohled unesen, Eduardo jeho sympatie nesdílí. Nicméně se nechá přemluvit, aby zafinancoval pracovní výlet Marka a několika společníků do Kalifornie, kde by mohl mít Facebook podle Marka slibnou budoucnost. Eduardo má několik pracovních schůzek v New Yorku, takže netuší, že v Kalifornii se mezitím rozjíždí velká spolupráce mezi Markem a Seanem. Sean slibuje pomoc s rozšířením Facebooku na další kontinenty a nutno podotknout, že se mu to daří. Když tuto skutečnost zjistí i bratři Winklevossové, jsou vzteky bez sebe a jsou odhodláni Marka zničit…

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie… Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou – veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov…

Sociální síť
Sociální síť
Sociální síť
Sociální síť
Sociální síť
Sociální síť
Originální název The Social Network
IMDb hodnocení 7.7 608,001 hlasů
TMDb hodnocení 7.3 7,962 hlasů

Režisér

David Fincher
Režisér

Obsazení

Jesse Eisenberg isMark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
Andrew Garfield isEduardo Saverin
Eduardo Saverin
Armie Hammer isCameron Winklevoss / Tyler Winklevoss
Cameron Winklevoss / Tyler Winklevoss
Max Minghella isDivya Narendra
Divya Narendra
Rooney Mara isErica Albright
Erica Albright
Brenda Song isChristy Lee
Christy Lee
Rashida Jones isMarylin Delpy
Marylin Delpy

Podobné tituly

Titanic
Touch of Evil
Piráti na vlnách
500 dní se Summer
Olověná vesta
Sólista
Rocky Balboa
Final Cut – Dámy a pánové
Elysium
Milujte svého zabijáka
Vražda v Orient expresu
Syriana