What's happening?

Podívejte se na trailer 1333 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Spáči

Spáči

Zločin na dětské nevinnosti a pomsta, která možná nenapraví minulost, ale umožní žít dál.Oct. 18, 1996USA147 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Dramatický příběh vznikl podle stejnojmenného autobiografického bestselleru Lorenza Carcaterry a představuje kontroverzní vyprávění o událostech, které nemilosrdně ukončily dětství čtyř chlapců a uvrhly je do světa nejhrubšího násilí. Ani po mnoha letech bolestivé vzpomínky nelze vymazat: svět Pekelné kuchyně jim nabídne možnost vyrovnat staré účty…

Příběh začíná v polovině šedesátých let minulého století v newyorské vykřičené čtvrti Clinton, které ale nikdo neřekne jinak než Hell’s Kitchen. Právě zde žila skupinka kluků, kamarádů, kteří se rádi poflakovali po ulicích a vymýšleli lotroviny, sice často kolidující se zákonem, ale v podstatě nevinné a dětské. Jednoho dne se jim však hloupý žertík vymknul z rukou a krádež párkařského vozu nakonec skončila nechtěnou smrtí. A v tu chvíli pro chlapce začala noční můra. Dostali se totiž do nápravného ústavu pro mladistvé, jemuž vládli tvrdou a sadistickou rukou dozorci vedení nejkrutějším bachařem Nokesem. A ten jim udělal ze života peklo. Peklo, na které se nedá zapomenout. Peklo, jehož doživotní následky jde smazat pouze pomstou. A proto také o mnoho let později dochází mezi bývalými přáteli, k tajné dohodě, jejímž cílem je právě rafinovaná a zničující vendeta.

Příběh skvostně obsazeného dramatu oscarového režiséra Barryho Levinsona, který v roce 1988 uhranul svět Rain Manem a o devět let později také vynikající satirou Vrtěti psem, začíná v polovině šedesátých let minulého století v newyorské vykřičené čtvrti Clinton, které ale nikdo neřekne jinak než Hell’s Kitchen. Právě zde žila skupinka kluků, kamarádů, kteří se rádi poflakovali po ulicích a vymýšleli lotroviny, sice často kolidující se zákonem, ale v podstatě nevinné a dětské. Jednoho dne se jim však hloupý žertík vymknul z rukou a krádež párkařského vozu nakonec skončila nechtěnou smrtí. A v tu chvíli pro chlapce začala noční můra. Dostali se totiž do nápravného ústavu pro mladistvé, jemuž vládli tvrdou a sadistickou rukou dozorci vedení nejkrutějším bachařem Nokesem v podání Kevina Bacona. A ten jim udělal ze života peklo. Peklo, na které se nedá zapomenout. Peklo, jehož doživotní následky jde smazat pouze pomstou. A proto také o mnoho let později dochází mezi bývalými přáteli, nyní s tvářemi Brada Pitta, Rona Eldarda, Jasona Patrica a Billyho Crudupa, k tajné dohodě, jejímž cílem je právě rafinovaná a zničující vendeta.Ve vedlejších rolích adaptace kontroverzního bestselleru Lorenza Carcaterra excelují také Robert De Niro coby duchovní otec Bobby a Dustin Hoffman v úloze právníka, který má poslední šanci překlenout svoji závislost a dát průchod spravedlnosti.

Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu.

Spáči
Spáči
Originální název Sleepers
IMDb hodnocení 7.6 181,871 hlasů
TMDb hodnocení 7.5 1,829 hlasů

Režisér

Obsazení

Brad Pitt isMichael Sullivan
Michael Sullivan
Robert De Niro isFather Bobby
Father Bobby
Kevin Bacon isSean Nokes
Sean Nokes
Jason Patric isLorenzo 'Shakes' Carcaterra
Lorenzo 'Shakes' Carcaterra
Ron Eldard isJohn Reilly
John Reilly
Billy Crudup isTommy Marcano
Tommy Marcano
Dustin Hoffman isDanny Snyder
Danny Snyder
Minnie Driver isCarol Martinez
Carol Martinez
Brad Renfro isYoung Michael Sullivan
Young Michael Sullivan

Podobné tituly

Game 6
The Informer
Terminátor 4: Salvation
Rytmická sekce
Insomnie
Číslo 23
Mulan
Čtyři pokoje
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Malé ženy
Soupeři
Černobílá spravedlnost