What's happening?

Podívejte se na trailer 577 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Spartakus

Spartakus

Oct. 13, 1960USA197 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Rebelský Spartakus (Kirk Douglas), narodený a vychovaný ako otrok, je predaný trénerovi gladiátorov Batiatusovi a musí preňho bojovať v rímskej aréne. Raz sa ale vzbúri, otočí proti svojim pánom a aj s družinou ďalších gladiátorov prechádza mestami, hľadajúc slobodou. Jeho armáda je čoraz silnejšia a postupne sa presúva až na juh Talianska, kde chce prekročiť more a vrátiť a domov. Nakrúcanie historického veľkofilmu režisérskej legendy Stanleyho Kubricka (2001: Vesmírna odysea) trvalo 167 dní. Snímka spravila legendu z Kirka Douglasa v úlohe Spartaka, vyslúžila si 4 Oscarov (kamera, kostýmy, výprava, herec vo vedľajšej úlohe Peter Ustinov) a dodnes je mnohými považovaná za najsilnejší a najemocionálnejší americký film z obdobia starého Ríma.

SPARTACUS – otrok gladiátor, přesvědčil své druhy k boji proti Římu. Jak se rebelové přesunovali od města k městu, jejich počet stále narůstal, až dosáhl velikosti armády. Pod vůdcovstvím SPARTACUSE se pomalu přibližují k jižnímu cípu Itálie, odkud chtějí přeplout moře a dostat se do svých domovů. V samotném Římu se stalo povstání otroků rozhodujícím prvkem v politickém boji plném intrik mezi senátory Gracchusem a Grassusem, kteří chtějí využít situace ke zvýšení své vlastní moci. SPARTACUS a jeho věrní druzi se zatím chtějí přece jen dostat na pobřeží a hranice impéria navždy opustit.

Kirk Douglas, Laurence Olivier, Jean Simmons, Charles Laughton a Peter Ustinov v americkém velkofilmu o vzpouře otroků ve starém Římě, oceněném čtyřmi Oscary.
Historický velkofilm vyprávějící o vzpouře římských otroků, vedené v letech 74–71 před naším letopočtem, byl natočen podle stejnojmenného románu amerického spisovatele Howarda Fasta. Sledujeme v něm osudy vzpurného otroka Spartaka, od jeho osvobození z libyjských dolů, kdy je prodán trenérovi gladiátorů Batiatovi, za něhož musí bojovat v římské aréně. Tady se zamiluje do otrokyně Varinie. Jednou se ale Spartakus proti svému pánovi vzbouří a s družinou dalších gladiátorů prochází městy, hledají svobodu. Jeho armáda je stále silnější a postupně se přesouvá až na jih Itálie, kde chce překročit moře a vrátit se domů. V samotném Římě se zatím povstání otroků stane rozhodujícím prvkem v politickém boji mezi senátory, kteří chtějí využít situace ke zvýšení vlastní moci. Vítězné boje Spartaka nad početnějšími vojsky Římanů musí jednoho dne zákonitě vystřídat porážka…

Spartakus
Spartakus
Spartakus
Spartakus
Spartakus
Spartakus
Spartakus
Spartakus
Spartakus
Spartakus
Originální název Spartacus
IMDb hodnocení 7.9 122,254 hlasů
TMDb hodnocení 7.6 1,274 hlasů

Režisér

Obsazení

Kirk Douglas isSpartacus
Spartacus
Laurence Olivier isMarcus Licinius Crassus
Marcus Licinius Crassus
Charles Laughton isSempronius Gracchus
Sempronius Gracchus
Peter Ustinov isLentulus Batiatus
Lentulus Batiatus
John Gavin isJulius Caesar
Julius Caesar
Nina Foch isHelena Glabrus
Helena Glabrus
Herbert Lom isTigranes Levantus
Tigranes Levantus
John Dall isMarcus Publius Glabrus
Marcus Publius Glabrus

Podobné tituly

Terminator: Salvation The Machinima Series
Vzhůru za sny
Vše je pravdivé
Truman Show
Kambakkht Ishq
Astronaut
Sedm let v Tibetu
Klid noci
Rovnice smrti
1492: Dobytí ráje
Všechny prachy světa
Vítězové