What's happening?

Podívejte se na trailer 943 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Specialista

Specialista

Oct. 07, 1994USA106 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

May Munroo v sobě nosí od dětství touhu po pomstě za smrt rodičů. Ve chvíli, kdy nadešel čas, si najímá specialistu na výbušniny Raye Quicka, aby se za ni vyrovnal s příslušníky klanu Leonů, odpovědnými za smrt jejích rodičů. Ray sám má však nevyřízené účty s lidmi pohybujícími se kolem mocné gangsterské rodiny. Jeho hlavním protivníkem je Ned, bývalý parťák a pyrotechnik…

Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí.

Krásná May (Sharon Stone) touží po pomstě svých rodičů, které kdysi zabila trojice kubánských mafiánů přímo před jejíma očima. Najme si proto specialistu na výbušniny všeho druhu. Ray (Sylvester Stallone) tedy začne zločince likvidovat svými přesně načasovanými náložemi, ale potíž je v tom, že má nevyřízené účty s lidmi, kteří se kolem mocné mafiánské rodiny pohybují. Nejvíc mu komplikuje život bývalý parťák – pyrotechnik a pak také sbližování se s May, která je zloduchy zanedlouho zajata.

Svalnatý pyrotechnický specialista Ray (Sylvester Stallone) a půvabná kráska May (Sharon Stone) mají jedno společné – tíživou minulost a nevyrovnané účty. Zatímco Ray myslí na někdejší osudové selhání, při němž zahynulo dítě, May má zase v živé paměti násilnou smrt svých rodičů. Jejich společným protivníkem se tak stává nejen někdejší Rayův kolega a nynější nájemný vrah Ned Trant (James Woods), ale i bossové kubánsko-americké mafie.

Ray Quick (Sylvester Stallone), špecialista na výbušniny pred rokmi pracoval pre CIA. Odišiel, pretože v roku 1984 nestihol v Bogote zabrániť nešťastiu. Obeťou nastraženej bomby sa okrem obchodníka s drogami stalo aj malé dievčatko. Teraz sa nechá najímať ako špecialista na výbušniny. Osloví ho atraktívna May Munroová (Sharon Stone), aby zlikvidoval trojicu kubánskych mafiánov, ktorí jej kedysi pred očami zavraždili rodičov. Muž zákazku odmietne. Keď však ženu sleduje a stane sa svedkom toho, ako sa na večierku šéfa kubánskej mafie nechá zbaliť jeho synom Thomasom (Eric Roberts), ktorý je jedným z vrahov, svoj názor zmení.

Specialista
Specialista
Specialista
Specialista
Originální název The Specialist
IMDb hodnocení 5.6 61,419 hlasů
TMDb hodnocení 5.7 741 hlasů

Režisér

Allan Graf
Režisér

Obsazení

Podobné tituly

Památkáři
Na špatné straně
U Zlaté rukavice
Goemon
Sucker Punch
Vice
Avengers: Age of Ultron
Tichý nepřítel
Kauza CIA
Expresní zásilka
Potomci lidí
Superman: Red Son