What's happening?

Podívejte se na trailer 632 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Špinavý prachy

Špinavý prachy

Sep. 12, 2014USA106 Min.R
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Špinavé prachy (The Drop), zločinecká dráma od Michaëla R. Roskama, režiséra na Oscara nominovaného filmu Býčia šija (2011), zobrazuje príbeh osamelého barmana Boba Saginowskeho (Tom Hardy) a schému financovania miestnych gangov cez podsvetie brooklynských barov. Kvôli svojmu zamestnávateľovi a bratrancovi Marvovi (James Gandolfini) sa Bob ocitá uprostred nevydarenej lúpeže. Následne je zatiahnutý do vyšetrovaní, ktoré zasahujú do jeho minulosti a pri ktorých je  nútený spolupracovať nielen so svojou rodinou a priateľmi, ale aj s nepriateľmi, nech to stojí čokoľvek.

Špinavý prachy (The Drop), zločinné drama od Michaela R. Roskama, režiséra na Oscara nominovaného filmu Býčí šíje (2011), zobrazuje příběh osamělého barmana Boba Saginowskeho (Tom Hardy) a schéma financování místních gangů přes podsvětí Brooklynský barů. Kvůli svému zaměstnavateli a bratranci Marvel (James Gandolfini) se Bob ocitá uprostřed nevydařené loupeže. Následně je zatažen do vyšetřování, které zasahují do jeho minulosti a při kterých je nucen spolupracovat nejen se svou rodinou a přáteli, ale také s nepřáteli, ať to stojí cokoliv.

Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím.

Tom Hardy hraje samotářského barmana Boba, jehož vybrané způsoby ostře kontrastují s brooklynskou špínou zasutého podniku bratrance Marva (James Gandolfini). Čas od času bar funguje jako úschovna špinavých peněz, ale lupiči sem vpadnou překvapivě jindy. Čečenský majitel Čovka přesto dává Bobovi s Marvem za úkol, aby ukradené dolary rychle našli. Situaci Bobovi komplikuje nález potlučeného psa, okatá sousedka Nadia (Noomi Rapaceová) a původní majitel psiska (Matthias Schoenaerts).

Samotársky barman Bob Saginowski (Tom Hardy) pracuje v jednom z brooklynských barov, v ktorom si newyorskí gangstri uschovávajú špinavé peniaze. Jediné, čo sa nesmie stať, je to, aby ich niekto ukradol. Keď sa Bob vďaka svojmu zamestnávateľovi a bratrancovi Marvovi (James Gandolfini) zapletie do nevydarenej lúpeže, ocitne sa uprostred policajného vyšetrovania, ktoré zasahuje do jeho minulosti. Bob, ktorého vybrané spôsoby ostro kontrastujú so špinou brooklynského prostredia, musí spolupracovať nielen so svojou rodinou a priateľmi, ale aj s nepriateľmi, nech to stojí čokoľvek. Čečenský gangster Čovka (Michael Aronov) dáva Bobovi s Marvovi úlohu, aby ukradnuté doláre rýchlo našli. Situáciu Bobovi komplikuje nález dobitého psa, jeho pôvodný majiteľ Eric Deeds (Matthias Schoenaerts), okatá susedka Nadia (Noomi Rapaceová) a predovšetkým detektív Torres (John Ortiz), ktorý vyšetruje brooklynské zločiny a je mu neustále v pätách.

Špinavý prachy
Originální název The Drop
IMDb hodnocení 7.1 139,702 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 1,465 hlasů

Režisér

Obsazení

Podobné tituly

Velký draft
Zachraňte vojína Ryana
Pár správných chlapů
Elysium
Psí poslání
Manželská historie
Železná srdce
Kde je moje tělo?
Zabít tiše
Navždy a daleko
Talk Radio
Gangster Squad – Lovci mafie